Як отримати срібну медаль. Умови отримання срібної медалі.

Золоті та срібні медалі «За особливі успіхи в навчанні» вже не грають великої ролі при вступі до ВНЗ, проте їх поки не можна зараховувати до приємних, але абсолютно марним дрібничок. Наявність такої нагороди може стати вирішальним фактором у випадку рівності балів за ЄДІ у кількох абітурієнтів. У такій ситуації рейтинг у володаря медалі буде вище, ніж у його прямих конкурентів.
Інструкція
1
На рішення про присудження учневі медалі (як золотий, так і срібною) впливають тільки оцінки, отримані в 10-му і 11-му класах. Тобто річна «трійка» з біології, яку учень отримав в шостому класі, не матиме ніякого значення. Однак у 10-му та 11-му класах «трійок» бути не повинно, в тому числі за півріччя. Всі оцінки крім допустимих «четвірок» мають бути «відмінними».
2
Деякий час тому на срібну медаль могли претендувати учні з будь-якою кількістю «четвірок», отриманих в 10-му класі за підсумками першого півріччя. Але після набрання чинності наказом Міністерства освіти і науки РФ № 140 від 25 лютого 2010 допустиму кількість «четвірок» у вказаному півріччі скоротилося до двох. Даний наказ набув чинності 25 квітня 2010 року.
3
В цілому для отримання срібної медалі учневі необхідно мати в своєму активі не більше двох «четвірок» за кожне півріччя 10-го та 11-го класів, а також не більше двох «четвірок» серед річних оцінок. Крім того, допускається не більше двох «четвірок», отриманих за результатами ЄДІ.
4
Що стосується підсумкових оцінок, то серед них «четвірок» також повинно бути не більше двох. Тобто якщо в активі у учня річні «четвірки» з хімії та фізики за 11-й клас, а за результатами ЄДІ він отримав всього одну «четвірку», але з історії, кількість підсумкових оцінок «добре» в його атестаті може збільшитися до трьох , а це вже неприпустимо. Якщо ж всі вищевказані умови будуть дотримані, по закінченні школи учень отримає срібну медаль «За особливі успіхи в навчанні» та атестат з срібним тисненням.
Корисна порада
У разі якщо при дотриманні учнем всіх необхідних умов срібна медаль не був йому присуджена, можна добиватися справедливості через суд. Термін позовної давності становить три роки, тобто якщо ви закінчили школу два роки тому і зрозуміли, що вам покладалася, але не була видана срібна медаль, ви сміливо можете подавати позовну заяву.
Срібна медаль - відзнаку учня, показник його успіхів у фіналі першого життєвого етапу. Вона менш престижна, ніж золота, але й вимагає в кілька разів менше зусиль.
Інструкція
1
Дайте знати комусь із викладачів, що хочете отримати срібну медаль . Це набагато більш важливо, ніж може здатися, адже такий «заявкою» ви відразу сформуєте до себе деяке відношення. Вчителі будуть знати, що у вас є мета і ви намагаєтеся її домогтися, тому будуть уважніше (і, можливо, прихильніше) ставитися до вас на уроках.
2
Розраховуйте свої сили. Срібна медаль хороша тим, що дозволяє вам мати будь-яку кількість «четвірок» в десятому класі, і дві - в одинадцятому. Це дозволяє школяреві не сліпо зубрити всі предмети підряд, а сконцентруватися на чомусь, підтягнути і довчити. Наприклад, якщо ви твердо знаєте, що ні витягнете геометрію на «п'ять», але легко візьмете «чотири», то цілком можна кілька «відпустити» цей предмет і зайнятися англійською мовою, який ви дійсно можете поліпшити.
3
Проявляйте видиме старання. Найчастіше буває так, що талановитому, але ледачому учневі ставлять оцінку нижче, ніж якого немає, але старанної школярці. Це пов'язано з тим, що вчителям не так важливі ваші знання з предмета, набагато більшу роль відіграє ваше прагнення вчитися. Тому (особливо в другому півріччі випускного класу) вам потрібно докладати максимум зусиль, робити всі завдання і всім своїм виглядом показувати викладачам, що ви готові працювати над собою.
4
Проявляйте соціальну активність. Багато в чому тиск на викладачів надають завучі, які мають власний «план» по кількості випускників-медалістів у навчальному році. Відомі випадки, коли медалі видавалися виключно заради того, щоб підняти престиж школи: «Цього року гімназія випустила 5 золотих медалістів! Це є незаперечним показником якості педагогічного складу ». Тому якщо ви берете участь у соціальному житті школи (виступи, КВК, олімпіади, зірниці), то завучі можуть взяти вас на замітку. Однак це не дозволяє вам забути про навчання - просто так медаль все-таки не дають.
Корисна порада
Одного разу сказавши про свій намір стати медалістом, більше не розвивайте цю тему, інакше це може звести весь ефект до нуля як просто хвастощі.