Як змінити ставлення до себе людей. Як змінити себе у відносинах.

Іноді можна почути скарги людей на те, що оточуючі ставляться до них зовсім не так, як би їм хотілося. Хтось скаржиться, що нікому немає до нього справи і нікому підтримати його, комусь не вистачає дружньої участі й уваги, хтось нарікає на те, що його краса непомітна оточуючим. Багато хто з нас просто не розуміють, що змінити ставлення до собі людей можна тільки в тому випадку, якщо змінишся сам.
Інструкція
1
Визначтеся для себе - що вам треба від оточуючих, що ви хочете отримати від спілкування з ними. Можливо, для вас важлива інформаційна складова спілкування, а може бути, душевне тепло і увагу, порятунок від самотності. Спілкування з людьми - це певні емоції, яке воно у вас викликає. Вам подобається, коли вас люблять, поважають, хвалять, ви відчуваєте задоволення, коли вас люблять такими, які ви є. Саме цим бажанням любові продиктовано і ваше бажання спілкування. Заради того, щоб вас любили, ви іноді робите вчинки, які не ходіть здійснювати і говорите «так», коли вам хочеться сказати «ні».
2
Усвідомте для себе, що спонукальним мотивом ваших дій є бажання подобатися і страх не догодити оточуючим. Це ж може бути предметом для маніпулювання вами, в тому числі і з боку тих людей , хто просто хоче користуватися вами, при цьому зовсім не люблячи і не поважаючи.
3
Є інший шлях отримати любов оточуючих, при цьому не йти на жертви і не втрачати почуття власної гідності, задовольняючи свої інтереси, а не інтереси інших людей . І цей шлях досить простий: полюбите себе самі. Коли ви почнете поважати і цінувати себе, ставити в основу свої інтереси і інтереси тих, хто вам дійсно дорогий і близький, коли ви приймете себе таким, як є, зміниться і ставлення оточуючих. Людина, яка любить і поважає себе, точно також відноситься і до інших людей, визнаючи за ними точно таке ж право. І люди відчувають це.
4
Якщо ви не любите себе, то оточуючим теж важко це зробити. Ви постійно вимагаєте до собі підвищеної уваги, постійно розчаровані і ображені. Дружнє участь і любов оточуючих постійно йде в ту «чорну діру», якою є ваша нелюбов до собі . Тільки ви самі здатні «залатати» її, щоб наповнити посудину своєї любові. Чи не пред'являйте претензії до оточуючих, які, як вам здається, байдужі до вас. Пам'ятайте, що вони ставляться до вас так, як ви самі ставитеся до собі .