Як вийняти кістку з горла. Кістка в горлі що робити.

Напевно кожен з нас стикався з такою проблемою - застрягла кістка в горлі. У цьому випадку більшість людей починає піддаватися паніці, чого не слід робити категорично. При глибоких вдихів кістка, що потрапила в ваше горло або горло дитини, може застромитися ще сильніше, тоді витягти її буде досить важко.
Інструкція
1
Тому якщо у вас в горлі застрягла кістка, не панікуйте. Якщо подібна неприємність трапилася з малюком, постарайтеся заспокоїти його, говорите рівним і стриманим тоном, не нервуйте, тримайте себе в руках. Попросіть постраждалого сглотнуть, а потім починайте процедуру по вилученню стороннього предмета.
2
У народній медицині існує кілька способів по вилученню кістки з горла. Якщо кісточка дрібна і тонка, то можна спробувати розжувати невеликий шматочок хліба, але не до кашоподібного стану. Краще якщо цей будуть невеликі шматочки. Іноді хліб здатний проштовхнути кісточку далі, в стравохід.
3
Дуже популярний спосіб вилучення кістки з горла, які використовувало не одне покоління людей - за допомогою парафінової свічки. Для цього необхідно взяти нетовстим свічку, один кінець якої потрібно трохи розплавити, щоб він став м'яким. Потім слід швидко притиснути його до стирчить у горлі кістки і почекати, поки він застигне. Далі можна сміливо витягувати кістка, бажано різким рухом. Однак такий спосіб не підійде, якщо кістка в горлі непомітна. До того ж, він не дуже підходить маленьким дітям, які не здатні спокійно сидіти на місці.
4
Справитися з кісткою в горлі може і звичайний пінцет. Краще, звичайно, якщо він буде довжиною не менше 15-20 сантиметрів. Потерпілому необхідно відкрити рот, а вам слід зачепити пінцетом кістку і різко висмикнути її з горла. Пінцетом можна діставати кістки, що застрягли в горлі у дітей, оскільки ця процедура займає менше часу, ніж попередня.
5
Якщо ви бачите, що потерпілому стає погано, він важко дихає, а кістка не проглядається, негайно звертайтеся за допомогою до медичного закладу. Щоб подібна ситуація вас не торкнулася, дотримуйтесь за столом правила прийому їжі та привчайте до них дітей. Під час їжі не розмовляйте, не читайте, не відволікайтеся на інші справи. Уважно дивіться, що ви відправляєте в рот.