Як підібрати дитячі лижі.

Для катання на лижах немає вікових обмежень. Щоб привчити дитину до корисних і веселим лижним прогулянкам, слід якомога раніше почати займатися. Правильно обрані дитячі лижі не тільки допоможуть дитині відчути смак до катання, але й уникнути травм після неминучих падінь.
Інструкція
1
Враховуйте зріст і вік дитини. Купівля моделі «на виріст» веде до того, що лижі не слухаються власника, відбиваючи у нього всяке бажання кататися. Лижі повинні бути трохи «нижче» дитини, якщо він молодше п'яти років. Ідеальна довжина складе від 400 до 800 метрів. Такі лижі дитячі лижі, поставте їх вертикально поруч з дитиною і попросіть його доторкнутися до кінчика рукою. Якщо довжина підібрана правильно, дитина зможе дотягнутися.
2
Починайте з дерев'яних лиж. Вони не дозволять розвинути дуже велику швидкість і краще управляються на поворотах. До того ж до них простіше підібрати мастило. Пам'ятайте, що чим ширше лижі, тим вони стійкіші і повільніше. У міру того, як дитина буде вдосконалювати свої навички, переходьте до більш вузьким і легким пластиковим моделями. Цей матеріал міцніше і забезпечує краще ковзання.
3
Переконайтеся в якості лиж. Зважте в руках праву і ліву лижі з однієї пари. Перевірте, щоб їх маса була приблизно однаковою, а центр ваги знаходився в одному місці - на рівні кріплення. Не купуйте лижі, якщо на них є тріщини або глибокі подряпини. Жолоб на ковзної стороні повинен бути рівним.
4
Правильно виберіть лижне спорядження. Палки ідеальної довжини будуть діставати до пахв. Вони можуть бути трохи довше, але не коротше, інакше біг на лижах буде пов'язаний зі значними незручностями, а хребет отримає додаткове навантаження. Перевірте форму наконечника палиць. Для дитячих моделей лиж їх роблять у формі кільця, щоб збільшити площу опори на сніг. Якщо дитина тільки починає кататися, запропонуйте йому спробувати без палиць. Це навчить його тримати рівновагу.
5
Вибирайте напівтверді кріплення, що складаються з металевої основи і шкіряних ремінців. Вони не зісковзують занадто легко, але й не сковують ступню дитини, що особливо важливо при падінні. Замок на кріпленні також не повинен бути надто тугим, щоб дитина могла самостійно надіти лижі, якщо вони злетіли.
Зверніть увагу
- Не варто купувати занадто дорогі моделі. Якщо дитина не займається в секції, а тільки освоює цей вид спорту, професійні лижі йому ні до чого. До того ж діти швидко ростуть, так що лижні пари доведеться часто міняти.
Корисна порада
Вибирайте спеціальні дитячі лижні моделі. Пошукайте насічку «step». Вона означає, що модель адаптована для дитячого катання. Таки лижі не потребують ретельної мастилі і перешкоджають відкоту назад.
Лижі для дитини потрібно вибирати залежно від його віку, росту та вміння кататися. Ціна і марка лиж має менш важливе значення. У комплекті з лижами потрібно купити кріплення, лижні черевики і лижні палиці. Довжину лиж можна дізнатися у продавця, а тип лиж - коньковие, класичні або універсальні - доведеться вибирати на свій смак.
Вам знадобиться
  • Ви повинні знати ріст дитини в см і його розмір взуття.
Інструкція
1
Лижі у різних виробників мають різну структуру і характеристики, але для непрофесіонала різниця практично не відчутна, лижі всіх виробників цілком придатні для прогулянок по лісу і шкільних уроків фізкультури. Навіть недорогі лижі можуть підійти для дитини, але не на всяких лижах дитина буде відчувати себе впевнено. При неправильному виборі лиж дитина буде швидко втомлюватися, часто падати і відставати від однокласників. По-справжньому важливим є вибір між класичними лижами з насічками і коньковимі лижами без насічок. Перші в житті лижі для дитини-дошкільника можна купити дитячі, з кріпленнями під звичайну дитячу взуття. Такі дитячі лижі зазвичай продаються в комплекті з кріпленнями і палицями.
2
Для дитини віку початкової школи потрібно купити вже справжні лижі з кріпленнями під лижні черевики. Для прогулянок з батьками по лижні в лісі і шкільних уроків фізкультури підійдуть класичні лижі з насічками. При невеликій швидкості катання у таких лиж немає віддачі, тобто вони не будуть зісковзувати назад і дитина не буде витрачати зайві зусилля. Недолік таких лиж в тому, що при теплій погоді близько нуля вологий сніг налипає на насічку, сповільнюючи двіженіе.Кроме лиж, необхідно придбати лижні черевики, кріплення і лижні палиці. Для лижних черевиків важлива теплоізоляція, вибирайте черевики з внутрішньою мембраною типу Gore-tex, що оберігає від холоду і промокання, щоб дитина не застудився. Кріплення під лижні черевики продаються окремо і встановлюються на лижі в великих спортивних магазинах, а також у відділах металоремонта Будинків бита.Дліна лиж і лижних палиць обчислюється по росту дитини - лижі повинні бути на 20 см довше росту дитини в см, а палиці для класичних лиж повинні бути навпаки, коротше росту дитини на 25 см. Наприклад, дитині зростанням 130 см підійдуть лижі довжиною 150 см і палиці довжиною 105 см.
3
Якщо дитина вже освоївся на лижні, не падає на кожному кроці і хоче кататися швидше, купуйте йому лижі без насічок для ковзанярського бігу. На таких лижах можна відчути справжню швидкість! У коникових лиж повинен бути гострий бортик по краях для того, щоб лижі не зсковзували вбік, поперек напрямку руху. Конькові лижі повинні бути на 15 см довше росту дитини, а палиці для коникових лиж повинні бути коротше росту дитини на 20 см. Наприклад, дитині зростанням 150 см підійдуть лижі довжиною 165 см і палиці довжиною 130 см.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=sMbmi8PJ2bI
Зверніть увагу
Гладкі лижі перед прогулянкою потрібно змащувати спеціальної лижної маззю, яка також продається в спортивних магазинах.
Корисна порада
Купуйте однакові кріплення для лиж всієї родини, це може стати в нагоді на випадок, наприклад, якщо дитина різко виросте і йому підійдуть лижі старшого брата, але в комплекті зі своїми черевиками.