Як зробити гелій. гелій Як зробити самому.

Норман Локьер - це вчений, який відкрив світу гелій. Адже саме він у 1868 році, вивчаючи випромінюється світло атомів в протуберанцях Сонця, зауважив ряд невідомих спектральних ліній. Численні спроби отримати такі лінії в лабораторних умовах не принесли успіху, з чого Локьер зробив висновок, що він відкрив новий елемент, який і назвав гелієм, від грец. helios - Сонце. Вперше гелій був виділений на Землі в 1895 році Вільямом Рамзаем з радіоактивного мінералу клевеїту.
Інструкція
1
Половина всього гелію розташована в земній корі, особливо в гранітній оболонці. Так що, якщо вам потрібен гелій, вирушайте в шахту, ближче до пластів граніту, візьміть з собою пару балонів та викачати його з вільного скупчення природних газів, або з газів уранових джерел. Спосіб отримання гелію в домашніх умовах неможливий, навіть якщо ви купите спеціальне обладнання, необхідні елементи, каталізатори і спеціальний костюм, то все одно не досягнете успіху. Ні в одному шкільному підручнику і посібнику не розказано про те, як отримати гелій самостійно. Для цього існують спеціальні заводи з переробки і його виробництву.
2
У промисловості гелій отримують з гелійсодержащіх газів. Від інших газів гелій можна відокремити методом глибокого охолодження, враховуючи те, що всі інші гази швидше сжижаются, ніж гелій, т.к. у нього найнижча температура перетворення в рідину -269 ° С. Отже, візьміть балон з природним газом і пульсаційний апарат (спеціальна камера для охолодження та збору газу). Тепер заповніть черзі напівзамкнуті ємності газом, що подається з сопел. Нагріваючи газ, що утворилося тепло переходить в охолоджуючу середу, випускаючи утворився газ із замкнутих камер в охолоджуючу середу, і так знову і знову, поки газ не охолодитися до певної температури, і поки всі інші гази не виведуться з камер і не залишиться один гелій.
3
Таким же чином можна зробити і рідкий гелій. Він виходить при критичній температурі рівній 5,2 К. Варто відзначити, що рідкий гелій - це єдина рідина, що не замерзне при нормальних умовах, тобто при самій низькій температурі він не затвердіє, а от при зміні тиску, наприклад, в 25 атмосфер , може змінити своє агрегатний стан.