Як виміряти навантаження на хребет.

Хребет - головна опорна структура тіла. Він складається з 24 хребців. Між хребцями знаходяться диски, які представляють собою плоску сполучну прокладку. Вони амортизують статистичні і динамічні навантаження, які виникають під час фізичної активності. Величина навантаження на хребет вимірюється положенням тіла.
Інструкція
1
Найменшою буває навантаження, коли ви знаходитесь в горизонтальному положенні. У цьому випадку хребці стискаються виключно під впливом зв'язок та м'язів.
2
Якщо ви стоїте, тиск між хребцями збільшується в нижній частині поперекового відділу. У положенні стоячи навантаження на хребет в 4 рази більше, ніж в положенні лежачи.
3
При нахилах вперед навантаження на хребет збільшується ще більше. Це пояснюється ефектом важеля, який утворюється між частиною тіла, яка нахиляється вперед, і хребцем. У даному випадку навантаження на хребет стає в 10 разів вище в порівнянні з навантаженням в положенні лежачи.
4
Коли ви нахиляється вперед в положенні сидячи і не спираєтесь на руки, теж виникає сильне навантаження на хребет. Якщо ж помістити руки на стіл, навантаження на верхню частину хребта знизиться і зменшиться тиск на хребці.
5
Якщо ви нахиляєтеся вперед на випрямлених ногах і піднімаєте який-небудь предмет, навантаження на ваш хребет становить кілька сотень кілограмів.
6
На верхню частину хребта (шийні хребці) чинять тиск тяжкість голови і руки. Коли ви піднімаєте руки вгору, м'язи плечового пояса напружуються і тиснуть на хребці. Найсильніші навантаження на верхній відділ хребта трапляються, коли ви виробляєте дії з піднятими вгору руками, особливо якщо тримайте важкі предмети над головою.
7
Якщо нахилити голову вниз в положенні сидячи, навантаження на верхній відділ хребта зросте в кілька разів. Це пояснюється тим же принципом важеля.
8
Навантаження на хребет під час бігу визначається декількома факторами. Вона залежить від постановки стопи, від рухів ніг і величини кроків. Рухи ніг повинні відбуватися за рахунок роботи колін, кроки - плавно змінювати один одного. Якщо поспостерігати за професійними бігунами, буде видно, як вони «котяться» по дорозі.
9
Самая незначна навантаження на хребет буває, коли він витягується. Наприклад, якщо ви висите на руках. Розтягування використовується при лікуванні багатьох захворювань хребта.
10
Плавання виявляється благотворну дію на хребет. У воді ви опиняється в стані невагомості, відповідно, хребет не відчуває ніяких навантажень. У воді він повністю розвантажений, міжхребетні диски розправлені і знаходяться в стані спокою.
Зверніть увагу
Людям, у яких виникли проблеми з хребтом, крім інших оздоровчих процедур, в обов'язковому порядку призначають плавання.