Як заварювати чистотіл. Як правильно заварити чистотіл для ран.

Чистотіл - рослина, що має яскраво-жовтий сік, який дуже корисний. Щоб заварити чистотіл, можна використовувати свіжі рослини, а можна і сушені, але свіжі більш корисні. Настоянка чистотілу здатна поліпшити апетит, нормалізувати травлення, забезпечити хороший сон і заспокоїти нервову систему.
Вам знадобиться
  • свіжі або сушені рослини чистотілу.
Інструкція
1
Щоб заварити свіжий чистотіл, вирвіть один кущ з корінням, промийте, позбавивши їх від землі, видаліть висохлі листочки. Потім потрібно дрібно нарізати його, шматочками приблизно по півсантиметра. Використовуйте всі рослина: квітки і корінці, стебла і листя. Потім висипте дрібно нарізаний чистотіл в банку, щоб він заповнив її наполовину, залийте окропом. Накрийте кришкою і дайте завареному чистотілу охолонути. Як тільки температура знизиться, настій можна пити.
2
Заварюючи сушений чистотіл, насипайте приблизно чверть банки сухої маси. Висушене рослина теж потрібно попередньо нарізати до дуже дрібного стану. Точно так само, як у випадку зі свіжою зеленню, накрийте кришкою і дайте охолонути.
3
Коли настоянка чистотілу охолоне, зцідіть її і приймайте по півсклянки до їди 2-3 рази на день, дітям шкільного віку можна пити по чверті склянки за 1 раз, малюкам - по столовій ложці.
4
Заварювати чистотіл бажано в такій кількості, щоб відразу випити настій. Не варто зберігати його, так цілющі властивості чистотілу зменшуються. Настій цієї рослини можна використовувати не тільки для внутрішнього, але і для зовнішнього застосування. Він усуває захворювання шкіри, в тому числі вугровий висип і акне, сприяє харчуванню шкіри вітамінами.
5
Можна заварювати чистотіл для прийому ванній. Приймати ванну з чистотілом можна в будь-якому віці, навіть в самому ранньому - для малюків це особливо корисно. Для ванної заваріть приблизно 0,5 літра чистотілу і вилийте вийшов настій в заповнену ванну. Можна комбінувати чистотіл з іншими травами і квітами.
Зверніть увагу
Перед тим як почати вживати чистотіл, перевірте, чи немає у вас на нього алергії. Деякі люди не відчувають алергію, якщо заварюють свіжий чистотіл, але при роботі з сушеним рослиною алергія з'являється.
Корисна порада
Чистотіл приймають протягом тижня, потім роблять перерву на кілька днів, зазвичай на два.