Як зробити паспарту. Паспорту для картин.

Паспарту - це додаткове обрамлення картини всередині рамки. Паспарту може прикрашати картину, вишивку, колаж, фотографію, допомагаючи сконцентрувати увагу глядача на зображенні, і роблячи більш значущою і об'ємної інформацію на ньому. При бажанні зробити паспарту можна самостійно, використовуючи для виготовлення кольоровий папір або картон.
Вам знадобиться
  • - картон
  • - канцелярський ніж
Інструкція
1
Візьміть картон і виріжте з нього прямокутник, рівний за розміром рамки, в яку вставлятимуться картина і паспарту.
2
Переверніть вирізаний аркуш і з'єднайте лініями кути картонного прямокутника з виворітного боку.
3
Знайдіть центральну точку на перетині цих ліній, і накресліть «вікно», відмірявши від зовнішнього краю прямокутника необхідну ширину паспорту. Всередині цього прямокутника накресліть ще один прямокутник меншого розміру, на 1-2см.
4
Гострим ножем розріжте по намічених діагональним лініях від кута до кута більшого внутрішнього «вікна» паспарту.
5
По периметру меншого прямокутника ножем відріжте зайвий картон.
6
Зігніть краю віконця паспарту всередину по лініях великого внутрішнього прямокутника і загладьте їх. Завдяки такому згину, центральне вікно виходить рівним і трохи об'ємним за рахунок подвійної товщини картону. Це додасть акуратний і закінчений вигляд картині, коли вона буде вставлена в рамку з паспарту.
7
Зберіть разом картину, паспарту і рамку, закріпіть із зворотного боку гвоздиками або спеціальними скріпками, і повісьте картину на підготовлене місце.
8
Призначена рама для картини, паспарту і сама картина повинні гармонійно поєднуватися один з одним. Для ніжної акварелі або чорно-білої графіки найкраще підійде широке паспарту білого кольору. Для насичених картин, написаних маслом, можна зробити паспарту темного відтінку, але найкраще все-таки дотримуватися спокійних нейтральних тонів, щоб не заглушати зображення на картині.
9
Дуже оригінально виглядатимуть різні картини в однаковому оформленні. В цьому випадку потрібно зробити паспорту для всіх зображень в одному стилі - близьких за кольором відтінків, пропорційно поєднаних за розміром. Така композиція завжди буде привертати увагу всіх ваших гостей, і буде дуже приємно приймати заслужену похвалу і ділитися досвідом.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=K-snwkTvZJQ