Як намотати шпульку. Як намотати нитку на пулевідной шпульку.

Для отримання якісної і красивої строчки на швейній машині, необхідно правильно заправляти нитки. Якщо верхня нитка встановлюється на машинку в котушці, то нижня повинна бути намотана на спеціальну деталь - шпульку . Можна цей процес проводити вручну, але легше і якісніше це зробити за допомогою моталки, розміщеної на самій швейній машині.
Вам знадобиться
  • - нитки потрібного номера;
  • - керівництво по експлуатації швейної машини.
Інструкція
1
Підберіть необхідну за кольором нитку. Пам'ятайте, що нижня нитка повинна бути на 1 номер тонше верхньої або, в крайньому випадку, такої ж товщини.
2
Відкрийте всувним пластинку на машині і дістаньте шпульний ковпачок з човника. Вийміть з ковпачка шпульку . Іноді нова шпулька може не підходити до наявного ковпачку. Перевірте, чи легко вона вставляється в ковпачок. Ні в якому разі не намагайтеся з силою запхати її. Це може привести до поломки пружинки на шпульно ковпачку.
3
моталку може бути розташована в різних частинах машини, в залежності від моделі, але принцип намотування шпульки від цього не змінюється. Поставте маховик швейної машини на холостий хід (головний вал роз'єднується з маховим колесом) - голка залишається нерухомою при обертанні махового колеса. Надіньте шпульку на стрижень моталки таким чином, щоб шпонка на стрижні увійшла в паз на шпульці.
4
Встановіть котушку з нитками на котушковий стрижень. Нитку з котушки заправте між шайбами натягу. При цьому нитка йде від натяжителя повинна перехреститися з тією, що йде від котушки. Кінець ниточки кількома витками закріпіть на шпульці або просмикніть крізь дірочку в верхньому диску. Доведіть моталку зі шпулькою до спеціального упора.
5
Декількома рухами махового колеса переконайтеся, що шпулька крутиться в правильному напрямку, і нитка намотується. Після цього проводите намотування, обертаючи маховик за допомогою приводу.
6
Слідкуйте за котушкою ниток або злегка притримуйте її рукою, т.к. при швидкому обертанні, котушка може зіскочити зі стержня. Моталка зупиниться (отщелкнется) при повній намотке шпульки. Однак, ви можете зупинити намотування, як тільки на вашу думку нитки на шпульці вже достатньо. Пам'ятайте, для виконання однієї строчки необов'язково намотувати шпульку повністю.
7
Відведіть моталку від упору і зніміть шпульку . Відновіть робочий хід машини.
Корисна порада
При заправці і намотуванні ниток на шпульку, бажано звірятися з картинками, розміщеними в керівництві по експлуатації вашої машини.