Як виростити мох. Вирощування моху.

Як правило, мох вирощують для дерев бонсай, в горщиках яких він імітує траву. Якщо ваше дерево бонсай буде брати участь у виставці, мох просто необхідний. Зазвичай його вирощують в останню чергу, коли дерево вже прийняло потрібну форму, і композиція майже готова. За допомогою моху також можна заховати невеликі дефекти, якщо вони є у деревця.
Вам знадобиться
  • суперечки моху
Інструкція
1
Щоб мох міг рости, йому потрібно зовсім небагато умов: вологість і кислий грунт. Якщо в якомусь місці велика кислотність, то мох там буде дуже добре розвиватися. Вирощуючи мох прямо там же, де росте бонсай, потрібно бути уважним, щоб не погубити саме деревце. Зробити грунт більш кислої можна за допомогою лимонної кислоти - на один літр води для поливання розведіть кілька крупинок кислоти, взятих на самому кінчику ножа.
2
Мох не має коренів, він розмножується з допомогою спор, а до грунту і іншим місцям, де росте, він кріпиться за допомогою ризоидов, нагадують тонкі нитки. Мохи з'явилися дуже давно, але від них не відбулося нових видів рослин, вони вважаються тупиковим шляхом розвитку еволюції. Мох здатний вловлювати вологу з повітря, землі і того місця, де він росте, також точно це рослина живиться поживними речовинами. Тому вологе повітря буде плюсом для вирощування моху.
3
Щоб виростити мох , заносити його суперечки на грунт, швидше за все, не буде потрібно, тому що складно знайти землю, в якій немає суперечка цієї рослини. Але якщо ви хочете прискорити результат або грунт попалася чиста, без мохів, то потрібно засіяти її спорами. Для цього, доглянувши хороший мох в природних умовах, обережно зберіть дозрілі спорангии. Підходящий мох буде виглядати яскравим і зеленим, м'яким, як оксамит. Потім розітріть зібрані насіння і розсипте їх над місцем, де ви збираєтеся розвести мох .
4
При вирощуванні моху грунт повинен регулярно поливатися і бути постійно вологою. Тоді приблизно через місяць у вашого дерева бонсай зазеленіє дуже якісний газон, так що навіть доведеться видаляти його надлишки.
Зверніть увагу
Будьте уважні, мох не повинен покривати всю грунт дерева бонсай цілком. Інакше земля не зможе дихати, а ваше деревце може загинути. Корінню необхідний кисень, а для його отримання повинні бути відкриті ділянки ґрунту, через які коріння дерева бонсай зможуть отримувати повітря. Часто майстри, давно займаються бонсай, культивують мох тільки перед виставкою, а після неї відразу видаляють його з грунту. Приблизно 75% ґрунту - оптимальна кількість площі, покритої мохом. Залиште незаповненими краю біля горщика - тоді композиція буде більш гармонійно виглядати.
Корисна порада
Якщо з якихось причин ви не хочете вирощувати мох, то можна просто зібрати його перед виставкою і покрити їм грунт, а після експозиції зняти штучний «газон». Але вирощування моху необхідно, якщо вам потрібно досягти особливих текстур і ефектів.