Як визначити молекулярну масу. розрахунок молярної маси речовини koh.

Визначення молекулярної маси речовини - це досить специфічне, але важливе вміння, яке потрібно для якісного вивчення курсу хімії або фізики. Дана тема відноситься до одного з базових шкільних розділів, на яких будується вміння вирішувати розрахункові задачі, причому як на контрольній або на самостійній роботі, так і під час практичних занять. І навіть якщо вже не доведеться займатися власною освітою, то отримані знання можуть стати в нагоді для відповідей на запитання своїх допитливих дітей.
Вам знадобиться
  • Таблиця Д.І. Менделєєва, ручка, калькулятор
Інструкція
1
Якщо уважно розглянути таблицю хімічних елементів Дмитра Івановича Менделєєва, то можна побачити, що вона має вигляд багатоквартирного багатоповерхового будинку, в якому знаходяться «мешканці» - хімічні елементи. Кожен з них має прізвище (назва) і хімічний символ. Причому кожен з елементів живе у своїй власній квартирі, а тому має порядковий номер. Ця інформація представлена у всіх клітинах таблиці.
2
Однак там стоїть ще одна цифра, на перший погляд зовсім незрозуміла. Мало того, вона вказана з кількома значеннями після коми, що робиться для більшої точності. Саме на це число і потрібно звернути увагу, тому що це і є відносна атомна маса. Причому ця характеристика - величина постійна, яку не потрібно запам'ятовувати і можна знайти за таблицею. До речі навіть на ЄДІ з хімії таблиця Д.І. Менделєєва є довідковим матеріалом, доступним для використання, і у кожного лежить в індивідуальному пакеті - Кімі.
3
Молекулярна маса, а точніше відносна молекулярна маса речовини позначається буквами (Mr) складається з відносних атомних мас (Ar), що утворюють молекулу, елементів. Відносна атомна маса - це якраз та, загадкова цифра, яка стоїть в кожній клітинці таблиці. Для розрахунків необхідно ці значення округляти до цілого числа. Винятком є тільки атом хлору, у якого відносна атомна маса становить 35,5. Одиниць виміру ця характеристика не має.
4
Приклад 1. Знайдіть молекулярну масу гідроксиду калію (KOH) Молекула гідроксиду калію складається з одного атома калію (К), одного атома кисню (О) і одного атома водню (Н). Отже, знаходимо: Mr (KOH) = Ar (К) + Ar (О) + Ar (Н) По таблиці Д.І. Менделєєва знаходимо значення відносних атомних мас елементів: Ar (К) = 39, Ar (О) = 16, Ar (Н) = 1Отсюда: Mr (KOH) = 39 + 16 + 1 = 56
5
Приклад 2. Знайдіть молекулярну масу сірчаної кислоти (H2SO4 аш-два-ес-о-чотири) Молекула сірчаної кислоти складається з двох атомів водню (Н), одного атома сірки (S) і чотирьох атомів кисню (О). Отже, знаходимо: Mr (H2SO4) = 2Ar (H) + Ar (S) + 4Ar (O) По таблиці Д.І. Менделєєва знаходимо значення відносних атомних мас елементів: Ar (К) = 39, Ar (О) = 16, Ar (Н) = 1Отсюда: Mr (H2SO4) = 2 х 2 + 32 + 4 х 16 = 98
Зверніть увагу
При розрахунках спочатку виконується множення або ділення, а тільки потім додавання чи віднімання
Корисна порада
При визначенні відносної атомної маси округляйте значення, які знаходяться в таблиці Д.І. Менделєєва до цілого числа