Як відчистити сковорідку.

Миття посуду не найприємніше заняття. Якщо з тарілками і каструлями вмілі господині легко справляються, то з пригорілим жиром на сковорідці виникають проблеми. Існує кілька способів повернення сковороді первісного вигляду.
Інструкція
1
По-перше, сучасні магазини пропонують величезну кількість різноманітних миючих засобів. При виборі такого продукту можна орієнтуватися на його ціну. У даній галузі торгівлі ціна і якість мають прямопропорційно залежність. Найкращим чином підійде гель для миття посуду з вмістом соди. Правда, у такого засобу є недолік. Справа в тому, що миючий засіб, навіть після довгих зусиль, може не до кінця змитися водою, а потім потрапити в їжу. Хімічні речовини, що містяться в миючому засобі, можуть завдати шкоди здоров'ю людини. Не варто забувати і про шкіру своїх рук. Деякі дієві засоби дуже їдкі, тому для уникнення опіків використовувати їх слід тільки в гумових рукавичках. Варто звернути увагу на продукти з вмістом зволожуючих кремів.
2
По-друге, можна використовувати різноманітні скребуть інструменти: дротяну губку, простий ніж і т.д. Важливо відзначити, що даний спосіб неприйнятний для сковорідок з тефлоновим покриттям. Гострі предмети згубні для тефлону.
3
По-третє, брудну сковорідку можна залити водою і залишити відмокати на деякий час. Тоді пригорілий жир розм'якне і його можна буде відмити навіть простим господарським милом. Для більш швидкого результату сковороду з водою можна підігріти на повільному вогні, заздалегідь закривши кришкою.
4
Щоб закріпити результат, насипте на чисту сковорідку невелику кількість кухонної солі і розігрійте її. Це допоможе уникнути подальшого пригорання їжі.
5
Відмивати пригорілий жир потрібно ретельно. Справа в тому, що він робить негативний вплив на поверхню сковороди і на здоров'я людини при вторинному використання брудної сковороди.
Ситуація, коли на стінках нещодавно придбаної або служить вірою і правдою улюбленої сковорідки утворюється чорний жирний наліт, здатна засмутити багатьох домогосподарок. Звичні чистячі засоби виявляються безсилі в боротьбі з цією проблемою. Щоб позбутися від нагару, необхідно використовувати більш сильні хімікати або власну кмітливість.
Інструкція
1
Покладіть сухі сковорідки в поліетиленовий тазик і залийте їх засобом для прочищення труб типу «Кріт». Сильний луг, що входить до його складу, легко видалить жирну бруд. Через деякий час розбавте вміст тазика водою і акуратно злийте в каналізацію. Цей спосіб особливо ефективний для очищення алюмінієвих сковорідок.
2
Обробляйте сковорідки раз на тиждень ізраїльським засобом «Шуманом», його російським аналогом «Шумаві», вітчизняними миючими засобами «Саніта-гель», «Антінагар» або засобом для миття духовок фірми Amway. Щоб прибрати застарілий нагар, процедуру очищення необхідно буде повторити кілька разів. Нанесіть засіб на поверхню сковорідки і ретельно змийте через 20 хвилин. Можна також нанести на поверхню будь лужної гель, закрити сковороду поліетиленовою плівкою і через день змити пригорілий жир.
3
Спробуйте прибрати нагар, помістивши сковорідку в посудомийну машину і запустивши її працювати в максимальному температурному режимі. Після декількох циклів нагар повинен легко зчистити. Майте на увазі, що цей спосіб не підходить для обробки сковорідок з алюмінію.
4
Вилийте у велику каструлю з водою великий флакон канцелярського силікатного клею, додайте каустичної соди і стружки господарського мила. Прокип'ятіть емальований посуд в цій суміші протягом 1-2 годин залежно від товщини нагару. У підсумку чорнота або відпаде сама, або легко зчистити. Опустіть брудну сковорідку у воду, щоб запобігти поширенню пилу, і очистіть її зовнішні стінки дрилем, надівши на неї насадку з металевими волосинками.
5
Покладіть сковорідку в остигнула піч на вугілля, стежачи за тим, щоб вона не розплавилася. Через 5 хвилин нагар відвалиться від неї. Цей спосіб не застосуємо до сковорідок з багатошаровим дном або тонкими стінками. Чавунну сковорідку можна розмістити догори дном над включеної пальником газової плити і залишити на кілька годин, періодично повертаючи її різними зонами до вогню. Якщо сковорода погано зберігає рівновагу в такому положенні, поставте її дном вниз і заповніть її на 1/3 звичайної кухонної содою, що забезпечує рівномірну температуру і згоряння нашарувань.
Зверніть увагу
Не забувайте про дотримання заходів безпеки: захистіть очі окулярами, на руки одягніть рукавички. Самі процедури виконуйте на балконі, щоб захистити квартиру від їдкого запаху, або при включеній витяжці і відкритих вікнах. Строго дотримуйтесь інструкцій на упаковці чистячих засобів.