Як укоренити хризантеми.

Вирощуванням хризантем вже тисячу років займаються квітникарі Китаю і Японії. Популярність цих рослин зумовлена рясним цвітінням, а також різноманітністю сортів. Простим способом розмноження хризантеми є живцювання.
Вам знадобиться
  • - суміш листової і дернової землі з добавкою 1 частини піску
  • - марганцівка
Інструкція
1
Живцювання проводите в прохолодному затемненому приміщенні з високою вологістю повітря. Швидкість і якість вкорінення залежать від температури повітря, яка повинна бути близько 18-23? C, і вологості грунту. Термін вкорінення залежить від пори року, в середньому він становить 10-20 днів.
2
Для того щоб укоренити хризантеми , приготуйте легкий грунт. Добре підійде суміш листової і дернової землі з добавкою 1 частини піску. Для легкості додайте трохи торфу.
3
Візьміть підготовлену ємність для посадки, засипте грунт, трохи ущільніть. Зверху посипте тонким шаром піску. Далі необхідно добре пролити грунт рожевим розчином марганцівки, щоб виключити зараження рослини хвороботворними бактеріями.
4
Зріжте черешки гострим ножем безпосередньо під листовим вузлом. Нижній лист необхідно видалити. Полуодревесневшіе живці молодих рослин повинні бути довжиною не менше 8 см, так як короткий держак може легко загнити. Здерев'янілих живців зріжте на висоті 5 см. Можна укоренити хризантеми з букета.
5
Зробіть в грунті лунки глибиною близько 1,8 см. Приготовлені живці посадіть у лунки, ущільнюючи навколо них субстрат. Після посадки рясно полийте рослини. Через деякий час живці можуть злегка ослабнути, але при правильній температурі і вологості повітря вони швидко відновлюються.
6
Після посадки прикрийте живці плівкою для парника. Парник потрібно влаштувати так, щоб плівка добре вкривала рослини, але в теж час не стосувалася їх. Щодня провітрюйте парник. Висока вологість може викликати загнивання. Регулярно поливайте живці. У разі попадання води на листя відразу не накривайте рослини плівкою, дайте обсохнути.
7
Вкорінені хризантеми пересадите в горщики або ящики на відстані не менше 10 см один від одного. Не допускайте ущільненої посадки. Хризантеми повинні мати достатню площу для розвитку.