Як розморозити гусака.

Гусь - птах з великою гастрономічною історією за крилами. Гусей споживали в їжу в стародавньому Єгипті, готували в Китаї, подавали на стіл у стародавній Індії. Різдвяний гусак - герой не тільки кулінарних книг, але і безлічі художніх творів. В руки сучасних господарок цей птах, як правило, потрапляє вже не тільки потрошенной, а й замороженої. І перед тим як майстерно приготувати гусака , слід його правильно розморозити.
Інструкція
1
Який метод обрати для того, щоб розморозити вашого гусака , цілком і повністю залежить від того якого ваги птах і через якийсь час ви плануєте її приготувати. Безумовно, найправильніший спосіб розморожування будь-якого м'яса - завчасно перемістити його з морозильника в холодильне і дати йому там відтанути. Крім того, що при такому способі ви не заохочуєте поширення бактерій, ви ще можете і заощадити на електриці, адже великий шматок холодного, практично крижаного м'яса, під час танення, додатково охолоджує вміст вашого холодильника. Головне - не забути помістити під м'ясо лоток, щоб під час розморожування краплі стікали в нього, а не на інші продукти.
2
Помістити заморожене м'ясо в пластиковому водонепроникному пакеті під струмінь холодної проточної води - ось ще один спосіб розморожування гусака . Чим він хороший? Це швидкий метод. Але для тих, хто стежить за споживанням води, не дуже економічний. Варіація цього способу - покласти птицю в раковину, наповнену холодною водою, і міняти воду кожні 15-20 хвилин. Води піде менше, але гусак буде розморожуватися набагато довше.
3
Так скільки ж часу буде розморожуватися ваш гусак тим чи іншим методом? Зважте його або подивіться на ярличок з вагою. Отже, птах вагою від 3 до 5 кілограмів буде розморожуватися в холодильнику від 24 до 36 годин і від 4 до 6 годин під струменем прохолодної води. Гусь, чия вага складає від 5 до 7 кілограмів, в холодильнику розморозиться за 48-60 годин і за 6-8 годин під струменем холодної води. Птах же вагою більше 7 кілограмів не розморозиться менше ніж за 72 години в холодильнику і 8-10 годин воді.
4
Якщо вас ніяк не влаштовує дана арифметика, спробуйте приготувати гусака прямо так, замороженим. В цьому випадку вам доведеться відмовитися від цілого ряду рецептів з попередніми маринуванням птиці, але ви все ще зможете нафарширувати гусака . Готувати заморожену птицю доведеться в півтора рази довше і при температурі на 20 градусів більшою, ніж рекомендовано для розмороженої птиці. Не забудьте через деякий час після того, як ви почнете готувати, витягнути з неї мішечок з потрухами. М'ясо гусака , приготованого таким чином буде суші ніж у птаха, яку готували повністю відталої.
Зверніть увагу
Ніколи не розморожувати гусака, а також індика і качку в мікрохвильовій печі. Грудка птиці буде практично готова до того моменту, коли інша птиця тільки-тільки розморозиться.