Як робити укол в картинках. внутрішньом'язовіін'єкції в картинках.

Часом може виникнути необхідність зробити кому-небудь внутрішньом'язової ін'єкції. Для більшості людей ця процедура не є складною, але головне - не боятися її. Внутрішньовенні ін'єкції краще залишити професіоналам.
Вам знадобиться
  • - шприц;
  • - ліки;
  • - спирт.
Інструкція
1
Обов'язково вимийте руки.
2
Якщо необхідно зробити внутрішньом'язово укол , то, перш за все, слід визначитися з місцем, в яке вводиться ліки (випадкове потрапляння шприца в сідничний нерв може викликати серйозні ускладнення). Якщо розділити сідницю на чотири рівні частини, то місцем, в яке потрібно вводити ліки, буде верхня (і крайня) її частину.
3
Візьміть ампулу в руки і добре струсіть її, потім постукайте пальцем по її верхній частині і протріть цю частину ампули ватою, змоченою в спирті.
4
Візьміть в коробці з ін'єкціями пилку, призначену для ампул, і проведіть їй по верхній частині ампули, а потім зламати її кінчик.
5
Візьміть шприц в упаковці і розкрийте його, далі надіньте голку (з ковпачком) на нього.
6
Звільніть голку від ковпачка і наберіть у шприц необхідні ліки (коли ін'єкція в рідкому вигляді). Якщо необхідно розвести порошкоподібною ліки, слід взяти дистильовану воду або новокаїн, шприц (1 шт) і дві голки. Виберіть одну з голок і наберіть у шприц рідину з ампули. Потім протріть кришку ємності, що містить порошок, ватою, попередньо змоченою в спирту. Пляшечку з порошком заповніть рідиною зі шприца. Дістаньте і струшуйте його до тих пір, поки ліки повністю не розчиниться в рідині. Далі заповніть шприц приготованим розчином і надіньте на нього другу голку з ковпачком.
7
Візьміть у руки шприц так, щоб він знаходився у вертикальному положенні. Коли бульбашки з повітрям піднімуться вгору, випускайте повітря зі шприца доти, поки на краєчку голки здасться крапелька ліки.
8
Одягніть ковпачок на голку.
9
Місце, призначене для укол а, протріть ватою, змоченою в спирті.
10
Рішуче введіть голку.
11
Повільно (без поспіху) введіть ліки.
12
Дістаньте голку і те місце, куди було введено ліки, притисніть ватою, змоченою в спирті.
Зверніть увагу
При внутрішньом'язових ін'єкціях віддавайте перевагу шприцам з довгою голкою, яка повинна вводитися глибоко, щоб потрапити в м'яз. Якщо шприц буде введений неглибоко, то найвірогідніше ліки потраплять під шкіру і, тим самим, призведе до виникнення в цій частині сідниці запального процесу.
Корисна порада
Новачкам можна намалювати на сідниці поділ йодом або зеленкою. Також при введенні ін'єкції особі, якій призначений укол, краще перебувати в положенні «лежачи на животі». Це дозволить зробити процедуру менш болючою. Для того щоб зменшити біль (особливо це правило поширюється на дітей, яким вводиться ліки), можна пальцями вільної руки трохи розтягнути шкіру в тому місці, куди буде вводитися ліки.