Як налаштувати мережі для офісу.

Важко уявити собі сучасний офіс без локальної мережі . Вельми нерозумно нехтувати колосальними можливостями, які дають внутрішні мережі . У цьому зв'язку постає питання створення і налаштування локальної мережі для офісу. Тим більше зробити це в порівняно невеликих обсягах самостійно відносно просто. Досить лише невеликого набору знань в області побудови мереж і деяких фінансових вкладень.
Вам знадобиться
  • - комутатор;
  • - Wi-Fi маршрутизатор;
  • - мережеві кабелі.
Інструкція
1
Перш ніж приступити до побудови локальної мережі у вашому офісі, визначте тип варіанти передачі даних. Ви можете створити дротову, бездротову або комбіновану локальну мережу. При оцінці ситуації потрібно враховувати кілька факторів.
2
По-перше, з'ясуйте тип пристроїв, які будуть входити до складу мережі . Якщо це будуть тільки комп'ютери, то використовуйте дротову мережу, якщо тільки ноутбуки - бездротову. А якщо серед ваших пристроїв будуть мати місце і комп'ютери, і ноутбуки, і принтери, то найлогічніше побудувати комбіновану мережу.
3
По-друге, якщо вам потрібно забезпечити максимальну швидкість обміну інформацією між пристроями, то краще використовувати дротову мережу, тому що бездротові технології, як правило, володіють меншою швидкістю передачі даних.
4
Виходячи з аналізу, проведеного в першому кроці, придбайте або комутатор, або Wi-Fi маршрутизатор. Врахуйте, що при побудові досить великої локальної мережі вам можуть знадобитися кілька вищевказаних пристрою.
5
Встановіть комутатор або маршрутизатор в легкодоступному місці. Якщо ваш вибір припав на дротову мережу, підключіть до нього всі пристрої, які будуть складати офісну мережу. Принтери і подібне обладнання підключіть до тих комп'ютерів або ноутбуків, які будуть включені весь робочий день. В іншому випадку ви ризикуєте втратити доступ до цих пристроїв з інших комп'ютерів.
6
Відкрийте настройки мережевого підключення на будь-якому ноутбуці чи комп'ютері. Перейдіть в властивості протоколу передачі даних TCP/IP четвертої версії. Введіть IP-адресу для цього пристрою. Краще використовувати прості комбінації чисел, наприклад 10.10.10.2.
7
Повторіть попередню операцію для всіх інших ноутбуків і комп'ютерів, підключених до вашої мережі . Щоб уникнути конфлікту IP-адрес в мережі змініть останній сегмент - формат IP-адрес всіх комп'ютерів буде виглядати так: 10.10.10.Y.
8
Для створення загального мережевого ресурсу потрібну папку, клацніть на неї правою кнопкою миші, перейдіть в меню «Загальний доступ» і виберіть пункт «Домашня група (Читання і запис).