Як зберігати троянди у вазі.

Якщо в будинку з'являється букет троянд, кожній жінці хочеться, щоб він якомога довше радував свіжістю і красою. Але, на жаль, занадто часто через неправильного догляду троянди дуже швидко в'януть і втрачають привабливість. Згадайте, з яким жалем вам доводилося відправляти у відро для сміття букет троянд, куплений всього 3-5 днів тому! А адже цієї неприємності можна легко уникнути, слідуючи декільком нескладним рекомендаціям по догляду за трояндами в вазі.
Вам знадобиться
  • - відро з прохолодною водою
  • - ваза з водою, температура води 20-22 градуси
  • - таблетка аспірину або щіпка лимонної кислоти або бура в гліцерині
  • - 1 ст ложка цукрового піску або флористичний консервант
  • - гострий ніж або ножиці
Інструкція
1
Отже, якщо у вашому будинку з'явився букет троянд, почніть з того, що на кілька годин помістіть його у відро з прохолодною водою. Квіти при цьому розташуйте таким чином, щоб вода не потрапляла на пелюстки і бутони, в іншому випадку вони можуть почати гнити. Ця процедура призначена наситити троянди вологою, яку вони втратили в процесі зберігання і транспортування перед продажем.
2
Потім приготуйте воду для вази, в якій буде стояти букет. Найкраще скористатися звичайною водою з-під крана, попередньо прокип'ятивши її або давши їй відстоятися. Оптимальною температурою води для букета троянд вважається 20-22 градуси. Потім проведіть процедуру знезараження води, для цього достатньо всього лише розчинити в ній або таблетку аспірину, або щіпку лимонної кислоти, або трохи бури в гліцерині. Також ви можете зробити воду більш поживної для троянд, розчинивши в ній цукровий пісок (з розрахунку 1 столова ложка на 1 літр води) або спеціальний флористичний консервант, який можна купити в квіткових магазинах.
3
Після цього помістіть букет у вазу. Але попередньо не забудьте підготувати і самі квіти. По-перше, обірвемо нижнє листя і шипи, щоб вони не опинилися під водою. По-друге, освіжіть зрізи - за допомогою гострого ножа або ножиць видаліть кінчик квітки під кутом. Ставлячи вазу на її постійне місце, не забувайте, що троянди довше зберігаються в прохолодному приміщенні, подалі від прямих сонячних променів.
4
Щоб ваші троянди зберігалися в вазі дійсно довго, необхідно здійснювати за букетом щоденний догляд: міняти воду, обприскувати стебла і листя квітів з пульверизатора, підрізати кінчики стебел. Коли у букета все ж з'являться перші ознаки в'янення, помістіть троянди на ніч у ванну або відро з холодною водою (10-12 градусів), стежачи за тим, щоб бутони і пелюстки залишалися над її поверхнею. При такому нескладному та доступному кожній жінці догляді, троянди можуть зберігатися в вазі аж до 30 днів, залежно від сорту і ступеня їх свіжості при покупці.