Як зшити шторки.

Виготовлення штор - процес більш ніж захоплюючий. Адже ви можете побувати в ролі дизайнера інтер'єрів, декоратора, закрійника і кравчині. Класичні, французькі, австрійські, римські, японські, рулонні, шторки в стилі кафе - існує величезна різноманітність штор для самих різних цілей і приміщень. Розглянемо, як виготовити штори на складальній тасьмі.
Вам знадобиться
  • карниз, тканина, нитки в тон тканини, складальна тасьма, хороші ножиці, великий стіл і хороша швейна машина, булавки, кравецькі крейда.
Інструкція
1
Розкрій шторки . Деталь буде дорівнювати ширині штори в готовому вигляді плюс коефіцієнт збірки. В свою чергу коефіцієнт складання залежить від вашого бажання: якщо ви хочете, щоб на вашій шторі було менше зборок або складок, то оптимальний коефіцієнт дорівнює 1,5. Тобто якщо ширина готової шторки 3 м, то ширина деталі вийде 3,00 х 1,5 = 4,5 м. У тому випадку, якщо вам подобається, коли складок на шторі багато, сміливо вибирайте більший коефіцієнт - від 2 до 3 м. Більше робити не варто.
2
З розмірами визначилися. Тепер приступаємо до обробки. Головний принцип обробки штор полягає в тому, що при роботі з такою великою кількістю матеріалу в процесі обробки можливі перекоси і розтягування тканини. Тому всі штори і практично всі їхні елементи спочатку обробляють з трьох сторін. Тобто вам необхідно прошити бокові шви і верх або низ. Зараз у продажу є багато тканин з обважнювачів, отже, для таких штор низ обробляти не потрібно, підшийте тільки бічні зрізи.
3
Бічні зрізи обробляються швом вподгібку із закритим зрізом, ширина шва складе 1 сантиметр. Такий шов буде виглядати акуратніше, ніж ширший.
4
Після того як ви підшили бічні зрізи, приступайте до наступного кроку - прасування виробу. Ось для цього вам знадобиться великий стіл. Складіть тканину навпіл бічними швами до краю стола, потім закріпіть шви, приколів їх шпильками до столу. Трохи зволожите тканину і починайте ретельно прасувати оброблені краї. Закінчивши прасувати, не поспішайте прибирати булавки. Дайте тканини охолонути і остаточно прийняти потрібну форму. Потім проутюжьте всю штору.
5
Потім необхідно штору осноровіть, тобто іншими словами зрізати зайву тканину по висоті. Для цього обчисліть необхідну довжину. Формула розрахунку висоти деталі наступна: h = h1 + h гріб х 2 + пріп.- h - це висота штори; - h1 - це висота штори в готовому вигляді; - h гріб - це висота гребінця, тобто тканини, виступаючої над тасьмою, яка служить для декору і для того, щоб заховати гачки карниза; - припо - це припуск для пришивання тасьми, який дорівнює ширині використовуваної вами тесьми.Напрімер, висота готової штори повинна бути 2 м 65 см, довжина гребінця - 2 см, а припуск на шов - 1 см. Отже, h = 265 + 2,0 х 2 + 1 = 270 см.
6
Щоб зробити осноровка, розкладіть майбутню шторку, складену не більше ніж в чотири шари. Сколите шпильками по низу вздовж утяжелителя. Зафіксуйте її в такому положенні. Для цього можна покласти довгу лінійку, зверху придавивши її важким предметом. Вирівняйте штору вздовж столу, розправте всі складки. У результаті повинна вийти абсолютно рівна поверхня. Потім сантиметровою стрічкою відміряйте потрібну величину від утяжелителя. Згідно з розрахунками по формулі, ця величина дорівнює 270 см. Відміряйте цю відстань в 3-5 місцях на шторі в залежності від ширини виробу. Потім проведіть лінію, по якій будете відрізати. Відріжте тканина по лінії, потім відігніть тканину на виворіт на величину гребінця і припуск на шов. Підігніть припуск і пришити тасьму. Стягніть її до потрібного розміру. У нашому випадку до 3 м.
7
Із залишків тканини потрібно викроїти прямокутник розміром 10 * 15 см. З цього прямокутника зшийте кишеньку, в якому можна буде сховати шнур від тасьми. Якщо ширина штори більше 9 м, необхідно буде зшити 2 таких кишеньки і пришити їх з двох сторін шторки . А тасьму стягніть до центру. Шторка готова, і її можна вішати на карниз.