Як відновити легкі після куріння. Як реабілітувати легкі після куріння.

Куріння робить згубний вплив на всі органи людини, але особливо від тютюнового диму страждають легені. Їдкий дим призводить до виникнення інфекцій і раку легенів. Багато людей, позбувшись від згубної звички палити, вже в перші тижні відчувають полегшення дихання. Але очищення легенів - досить тривалий і складний процес.
Інструкція
1
По-перше, потрібно уникати пасивного куріння . Тримайтеся подалі від людей, що палять, інакше вам важко буде повністю очистити ваші легені від наслідків сигаретного диму.
2
Після припинення куріння дуже корисні овочі і фрукти. З'їдаючи по 4-5 порцій фруктів і овочів щодня, колишні курці насичують свій організм антиоксидантами, що допомагають очистити і вилікувати уражені легені.
3
У перші кілька місяців після того, як ви кинули палити, пийте більше води - не менше 2,5 л в день. Організм буде очищати легені від накопичених смол, утворюючи багато слизу. А для цього буде потрібно велику кількість рідини.
4
Побутова пил, цвіль викликають роздратування легенів і можуть перешкодити їх відновленню. Тому стежте за чистотою у вашій оселі. Необхідно часто проводити вологе прибирання, мити вікна, протирати пил. Слідкуйте, щоб у домі не було вогкості, і не з'являлася пліснява.
5
Відновити легкі після куріння допоможе очищувач повітря, встановлений у вас вдома. Він очистить повітря від пилу, алергенів, диму і побутових забруднювачів.
6
Щоб оздоровити організм і відновити легкі, колишньому курцеві необхідні активний відпочинок і фізичні навантаження. Для очищення легенів найбільш підходить спорт з аеробного навантаженням, наприклад, біг. Але бігати треба, починаючи з повільного темпу на невеликі відстані, щоб не було відчуття дискомфорту. Поступово навантаження збільшують.
7
Для очищення легенів від наслідків куріння слід виконувати спеціальні вправи. Ось одне з таких дихальних вправ: вдихніть на повні груди, затримайте дихання на 5-6 секунд. Стисніть губи і з силою видихніть через них трохи повітря. На секунду зупиніть видих, утримуючи повітря. Потім з силою видихніть ще порцію повітря і так далі, поки не буде видихнути все повітря. Якщо ваш досвід куріння великий, і легкі сильно засмічені, дихально-очисні вправи потрібно виконувати тричі на день.