Як самому відремонтувати материнську плату.

Щоб відремонтувати материнську плату , потрібно мати спеціальне обладнання: тестер, паяльну станцію або газовий паяльник, індикатор POST кодів. Крім того, необхідні навички роботи з електронним обладнанням та паяльником. Навіть непідготовлені користувачі комп'ютерів в деяких випадках здатні вирішити проблеми з системною платою самостійно.
Вам знадобиться
  • Мультиметр, набір викруток, термопаста, будівельний фен, лупа.
Інструкція
1
У тому випадку, якщо комп'ютер не запускається, спочатку треба переконатися в тому, що несправна саме материнська плата, а не який-небудь інший елемент комп'ютера. З цією метою виконайте наступні дії: Вимкніть від материнської плати всі зовнішні пристрої: принтер, колонки, мишку, клавіатуру та інші пристрої, від'єднайте від материнської плати провід кнопки перезавантаження комп'ютера (reset). Перевірте напругу на батарейці BIOS, воно має бути не менше 2,9 B. Скиньте свідчення BIOS, витягнувши батарейку на 2 хвилини, або замкніть спеціальну перемичку. Перевірте блок живлення, замінивши його на завідомо справний.
2
Витягніть з материнської плати всі плати розширення, оперативну пам'ять, шлейфи дисководів, залиште тільки процесор і спікер (динамік системного блоку). Якщо після пуску комп'ютера, динамік став видавати звуки, значить причина несправності не в материнській платі, а в відключених елементах. Потім для визначення проблемного елемента вставляйте по черзі комплектуючі, починаючи з оперативної пам'яті, потім відеокарту та ін. Робіть після додавання кожного елемента запуск комп'ютера, поки не визначите несправний вузол.
3
Якщо несправна материнська плата, огляньте її. При огляді звертайте увагу на стан елементів системної плати: роздутості, почорніння, механічні пошкодження, а також на запах. Для огляду доцільно використовувати лупу.
4
Якщо ви не змогли самі оживити материнську плату , причина несправності неочевидна, і ви не хочете віддавати її в ремонт, в цьому випадку може допомогти прогрів мікросхеми чіпсета. Однією з причин виходу з ладу материнської плати є поганий контакт чіпа з платою. І прогрів мікросхем може відновити контакт. Для цієї операції материнську плату треба демонтувати з системного блоку. Для прогріву вам знадобиться будівельний фен з максимальною температурою повітря не більше 250 градусів. Виріжте в шматку фольги отвір під мікросхему, яку будете гріти (для захисту від високої температури інших елементів системної плати), і з відстані 10 сантиметрів, протягом декількох хвилин здійсните прогрів чіпа. Після прогріву замініть термопасту на чіпах.
Більшість проблем, пов'язаних з персональним комп'ютером , можна вирішити самостійно. Природно, перш ніж приступати до ремонту, необхідно провести якісну діагностику ПК.
Вам знадобиться
  • набір викруток.
Інструкція
1
Якщо комп'ютер просто не включається, перевірте працездатність блоку живлення. Спочатку переконайтеся в тому, що після натискання кнопки включення ПК не відбувається ніяких дій. Вентилятори також не повинні працювати.
2
Підключіть до комп'ютера робочий блок живлення. Для цього не обов'язково встановлювати пристрій всередину корпусу. Досить підключити основні кабелі до системної плати ПК.
3
У тому випадку, якщо після заміни блоку живлення ПК все ще не включається, проблема в материнській платі комп'ютера. Полагодити самостійно даний пристрій вкрай складно. Краще зверніться в сервісний центр.
4
Коли комп'ютер працює стабільно, але на дисплей не виводиться зображення, перевірте відеокарту. Для початку спробуйте витягти пристрій з корпусу. Протріть контакти ластиком, струсіть залишки гуми і встановіть карту в слот материнської плати.
5
Обов'язково переконайтеся в тому, що монітор працює справно. Для цього підключіть до комп'ютера інший дисплей. В умовах відсутності другого монітора можна підключити ваш дисплей до іншого комп'ютера.
6
Аналогічну процедуру виконайте з модулями оперативної пам'яті. Обов'язково обробіть всі встановлені плати. Для початку спробуйте підключити тільки один модуль. Якщо проблема не була вирішена, замініть його інший платою. Це дозволить вам виявити непрацюючу планку ОЗУ.
7
У тому випадку, якщо після включення комп'ютера не завантажується операційна система, вивчіть текст повідомлення про помилку. Відкрийте меню BIOS і перевірте наявність жорсткого диска в списку пристроїв. Під'єднайте вінчестер до іншого слоту системної плати.
8
Після визначення несправного обладнання спробуйте замінити його працюючим аналогом. Важливо розуміти, що більшість елементів персонального комп'ютера насилу піддаються ремонту. Винятки становлять блок живлення і системна плата (у разі псування конденсатора).