Як зробити шумоізоляцію статі.

Якщо сусіди знизу заважають вам своїми гучними розмовами, піснями і вечірками, то має сенс задуматися про те, щоб зробити шумоізоляцію статі. Тоді і жити стане простіше, і напів користь: по-перше, переберете і усуньте дефекти, по-друге, зробите його рівним і гладким.
Вам знадобиться
 • - спеціальний ізоляційний матеріал;
 • - маяки;
 • - стяжка
Інструкція
1
Починаючи робити звукоізоляцію статі, враховуйте, що стяжка повинна бути «плаваючою». Так вона називається тільки тому, що рас статі гается на прошарку (це і є звукоізолюючий шар), яка до стін щільно не прилягає. Для створення звукоізоляційній подушки, як правило, використовують щільні матеріали типу базальтової вати. Єдина позначка - цей матеріал повинен бути призначений саме для підлог.
2
Спочатку потрібно зняти старі підлоги. Якщо вони дерев'яні, то цілком підняти всі дошки. Якщо бетонні, то тільки лінолеум. Обов'язково очистіть підлогу від пилу, бруду та іншого будівельного сміття. Якщо є якісь нерівності, дірки або навіть ями - закрийте їх спеціальною сумішшю. Одночасно з цим по краях стіни прокладете віброізоляційні прокладки розміром трохи більше висоти стяжки. Кріплять їх зазвичай за допомогою рідких цвяхів.
3
Далі виставляйте маяки. Для цього за допомогою рівня (звичайного або лазерного) зробіть необхідні заміри. Маяки небудь можна купити спеціальні, або перетворити на них звичайні дерев'яні саморізи. Вкрутіть їх в підлогу і перевірте рівень. Це необхідно зробити дуже ретельно, тому що саме на маяки буде укладатися весь матеріал. Викладайте матеріал на підлогу, просмикуючи його на маяки так, щоб вони протикали його наскрізь.
4
Тепер необхідно заховати ізоляційний матеріал під основне покриття статі. Є тут кілька варіантів. Якщо ви хочете зробити підлогу паркетним, то викладайте відразу паркетні дошки на вату. Якщо ви хочете зробити покриття з ДСП, прикрутите необхідні направляючі і укладіть фанеру на них. Якщо ж ви хочете підлога бетонна, то необхідно приготувати стяжку. Для цього візьміть суху цементно-пісочну заготівлю і розведіть її водою. Пропорції повинні бути 1 до 3. Але пам'ятайте, що розчин повинен бути практично сухим, тобто з нього не має бігти вода. Спочатку засипте підставу поверх шумоізоляційної вати приблизно на 2 см у висоту, потім покладіть вирівнює сітку і після знову 2 см розчину. Вирівняйте по периметру кімнати, орієнтуючись також і на маяки. Потім маяки видалити і дайте суміші висохнути. Після затріть висохлу поверхню і всі, стать готовий. Можете знову покласти на нього лінолеум або ковролін, зайвих звуків ви більше не почуєте.
Корисна порада
Не забувайте: 100% -ної ізоляції можна домогтися тільки якщо ви прокладете спеціальним матеріалом всі поверхні в квартирі (і стелі, і стіни, і підлогу).
Для того щоб підлога поглинав звук кроків, в будинку робиться звукоізоляція. Один з варіантів - його «підвіска» на шарі звукоизолятора. Особливо важливо, щоб такий «плаваючий» підлога не торкався ніде до конструкцій будинку. Крім того, можна зробити звукоізоляцію і звичайним способом. Два варіанти не становлять особливої труднощі у виготовленні. Їх легко можна виконати самостійно.
Вам знадобиться
 • - мінераловатні плити;
 • - скловата;
 • - ДСП або шпунтована дошка;
 • - звукопоглинальні пластини;
 • - гумові подушки;
 • - стекловатіна;
 • - цвяхи (50 мм);
 • - поліетиленова плівка;
 • - пробкова стрічка;
 • - бетон;
 • - дерев'яні бруски.
Інструкція
1
Зробіть бетонну стяжку, відокремивши її від бетонного перекриття щільними мінераловатними плитами (перший варіант). Щоб запобігти просочуванню через шар звукоізоляції розчину і створення звукопроникне зв'язку зі старим шаром, стяжку накрийте шаром звукоізолюючого матеріалу, руберойдом або поліетиленовою плівкою. Для того щоб створити «плаваючий» підлога з ДСП або дощок прямо по бетону, укладіть на останній мати з стекловатіна, а потім встановіть на них лаги. Прикріпіть до них (лагам) звукопоглинальні пластини, встановивши їх на гумові подушки. У цьому випадку укладання додаткової звукоізоляційного шару не потрібно.
2
Покладіть стекловатіна (26 мм) паперовою підкладкою вниз або вгору, залежно від інструкції виробника. Покладіть точно по балках, покритих звукопоглинальним матеріалом, лаги з брусків 50х37 мм. Тимчасово прикріпіть їх 50 мм цвяхами, не занурюючи головок. В кутках кімнати, де буде початку укладання плит, їх забивати не потрібно.
3
Візьміть шпунтовану дошку або ДСП і покладіть їх на лаги, притискаючи матеріал до звукоізолюючому шару, випущеному на стіни. У міру руху по кімнаті прибирайте тимчасові цвяхи з лаг. Після установки нового статі, встановіть на місце плінтуси, залишивши 5 мм зазор між підлогою і ними. Щоб забезпечити повну звукоізоляцію статі від інших конструкцій, вставте в цей зазор коркову тонку стрічку.
4
Зробіть звукоізоляцію статі безпосередньо по бетону (другий варіант). Для цього зніміть плінтуса і оздоблювальне покриття. Після чого по периметру уздовж стін вертикально встановіть смуги з скловати (100х25 мм). Потім на бетонну основу статі покладіть мінераловатні мати. Притисніть щільно їх краї до смуг скловати біля стін. Накрийте підлогу поліетиленовою плівкою з перекриттям всіх матів на 150 мм або більше. Вихід краї плівки повинен трохи виступати за рівень плінтусів. Після вирівнювання плівки, покладіть на неї бетонну стяжку товщиною від 35 мм. Коли вона затвердіє, приступите до укладання чистового покриття підлоги і плінтусів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=px2jjmDi54o
Корисна порада
Замість стекловатіна можна використовувати спінений листовий полістирол або рулонну мінеральну вату.