Як додати відеопам'ять.

Збільшення відеопам'яті - справа непроста. Існує декілька способів добитися бажаного результату, але всі ці методи не дуже надійні, а іноді і зовсім даремні або навіть можуть зашкодити вашому обладнанню. Але якщо ви хочете поекспериментувати зі своїм залізом, то карти вам в руки, а точніше - відеокарти.
Інструкція
1
Налаштування в BIOS. На жаль, не всі відеокарти підтримують таку можливість. І не всі версії BIOS мають можливість керувати пам'яттю і частотою відеокарти. Більш докладно розповісти про даний метод неможливо, так як у всіх BIOS`ах розташування даної опції різна, вам залишається тільки самим знайти дану функцію. Єдине, що можна підказати, так це те, що потрібно шукати рядок з назвою порту вашої відеокарти (PCI-e, AGP), слово memory або ін., Скрізь по-різному. Але перш, ніж шукати цю функцію, вам потрібно почитати на форумах, чи є вона у вашій версії БІОСа і чи підтримує відеокарта «розгін» через БІОС.
2
Збільшення обсягу відеопам'яті за рахунок оперативної пам'яті (далі RAM або ОЗУ). Практично всі виробники відеокарт (як знімних, так і інтегрованих) представляють цю можливість. У чому полягає принцип цього методу? Наприклад, є відеокарта N-го виробника з 512 мб пам'яті, але цей виробник залишив нам «прозапас» для подальшого збільшення ще ~ 200-400 мб. Поставивши на комп'ютер додаткові 2 Гб ОЗУ, ми потенційно збільшимо відеопам'ять на 200-400 мб. Збільшення відбувається в автоматичному режимі, так що ні в які настройки заходити не потрібно. Мінус цього способу - в деяких випадках дуже маленький приріст продуктивності.
3
«Розгін» відеокарти спеціальними програмами. Це не зовсім збільшення відеопам'яті, але продуктивність збільшується значно. ПОПЕРЕДЖЕННЯ: всі подальші дії ви виробляєте на власний страх і ризик, розгоном можна "вбити" свою відеокарту. Програми ви можете скачати з мережі, а можете знайти на диску, який поставлявся разом з відеокартою. Розповімо про одну (напевно, найефективнішою) програмі для розгону відеокарт nVidia. Називається вона Riva Tuner. Запускаєте програму, шукайте під пунктом «настойка драйвера» кнопочку «настроїти», далі «системні настройки». Відкриється віконечко розгону з повзунками. Збільшувати можна всі пункти, але особливо потрібно міняти налаштування повзунків «Частота ядра» і «Частота пам'яті». Наведіть їх обережно, потроху, коли закінчите, тисніть кнопку застосувати. Далі перезавантажується і тестируете за допомогою програми 3D Mark або аналогічної.
4
Самий радикальний метод - метод для професіоналів або для тих, хто хоче полоскотати собі нерви. Відеопам'ять - це мікросхеми на платі. Щоб збільшити її, можна припаяти нові мікросхеми з великим об'ємом пам'яті. Але хто хоч раз бачив мікросхему з сотнею ніжок, зрозуміє, що краще купити нову, більш потужну відеокарту.
Корисна порада
Всі описані методи не є гарантією, що у вас вийде збільшити продуктивність своєї відеокарти. Але хто не ризикує, той не п'є шампанського!