Як поставити компрес.

Компрес - це лікувальна пов'язка або накладка, яка буває сухий і вологою. Сухий компрес роблять із 3-4 шарів стерильної тканини і вати, які необхідно закріплювати бинтом. Використовують для захисту забиття або рани від забруднення і охолодження. Вологі компреси поділяють на гарячі, зігріваючі та холодні. Накладаються на ділянки тіла, де відбувається патологічний процес.
Вам знадобиться
  • - шматок тканини, краще лляної;
  • - компрессная папір;
  • - клейонка;
  • - вата;
  • - широкий бинт.
Інструкція
1
Для того щоб поставити зігріваючий компрес, приготуйте тканину, клейонку, вату і широкий бинт. Змастіть вазеліном або рослинним маслом місце накладення компресу, потім намочіть шматок тканини в лікувальному складі (наприклад, це може бути розчин спирту з маслом) і прикладіть до хворого місця. На тканину покладіть шматок клейонки, а поверх клейонки - шматок вати більшого розміру, ніж клейонка. Зверху все три шару щільно замотайте широким бинтом, але так, щоб не порушити кровообіг. Зігріваючий компрес ставлять на 6-8 годин. Після його зняття шкіру, що знаходилася під компресом, слід протерти спиртом і закрити сухою теплою пов'язкою.
2
При мігрені, яка викликана спазмом судин головного мозку, ниркових або печінкових кольках, невритах, болях в суглобах накладають гарячий компрес. Під його впливом кров приливає до проблемного місця і це викликає болезаспокійливий ефект. Тканина змочується в гарячій воді (55-60 градусів), віджимається і накладається на потрібну ділянку тіла. Зверху закривається клейонкою і теплою тканиною. Міняють кожні 7-9 хвилин.
3
Холодним компресом домагаються місцевого охолодження і звуження судин, що знижує больовий ефект і кровонаповнення. Цей вид компресів застосовується при місцевому запальному процесі, носовій кровотечі, забитті. Шматок тканини змочують у крижаній воді, злегка вичавлюють і прикладають на хворе місце. Компрес міняють через 3-4 хвилини. Процедуру проводять протягом 50-60 хвилин.
Зверніть увагу
Слід знати, що зігрівальні компреси не можна ставити при високій температурі тіла, алергії, дерматитах, фурункульозі і порушенні цілісності шкірного покриву. Не рекомендується використовувати зігріваючий компрес при серцевій недостатності, атеросклерозі з вираженим ураженням судин головного мозку, варикозі і тромбофлебіті, схильності до кровотеч, а також хворим на туберкульоз у відкритій формі і інших інфекційних захворюваннях.
Корисна порада
Для накладення зігріваючого компресу рекомендується розводити спиртовий розчин з маслом в пропорції 1: 1. У народній медицині частіше використовуються компреси з лопухом, подорожником, капустою та ін.