Як гнути скла. Як зробити стрази зі скла в домашніх умовах.

Іноді потрібні не плоскі листи скла, а зігнуті. Найлегше піддається обробці органічне скло. З ним є можливість проводити різні операції навіть в домашніх умовах. Згинання органічного скла вимагає неуклонітельного дотримання деяких правил.
Інструкція
1
Спочатку візьміть аркуш органічного скла і просушіть його. Процес сушіння повинен протікати при температурі приблизно в 80 градусів. Що стосується часу сушки, то воно повинно складати на один міліметр товщини скла півтори години. Якщо не дотримуватися цих умов, то присутня в листі скла волога призведе до утворення в місці вигину бульбашок.
2
Тепер вам знадобиться верстак. На його краю закріпіть просушений лист оргскла. Потім під ним, в тому місці, в якому планується вигин, натягніть ніхромовий дріт, закріпивши від аркуша на відстані, що не перевищує половину сантиметра. Під гнеться край оргскла поставте упор. Робиться це з метою запобігання занадто великого вигину.
3
Після того, як все буде встановлено, до регульованого джерела напруги підключіть ніхромовий дріт, а потім увімкніть живлення. На дроті встановіть необхідний вам накал. Тепер залишається тільки чекати, коли під тяжкістю власної ваги зігнеться оргскло. Воно починає прогинатися вже 150 градусах.
4
В тому випадку, якщо потрібно скло якогось певного радіуса, то використовуйте металеву трубу необхідного діаметра, а не ніхромовий дріт. Після установки труби до необхідної температури прогрійте її паяльною лампою. Лист оргскла легко зігнеться з цього лекалом.
Зверніть увагу
Потрібно звернути увагу, що нихромовая дріт при нагріванні може трохи провіснуть. В результаті цього збільшиться і відстань до місця вигину. Прогин можна буде компенсувати за допомогою встановлення якого-небудь вантажу. Крім того, не потрібно самим допомагати листу оргскла згинатися. Не намагайтеся натискати на нього. Від ваших дій лист зігнеться, але неправильно. Найкраще буде спочатку потренуватися на непотрібному вам шматку оргскла.