Як креслити п'ятикутник. Як намалювати пятіграннік.

Існують два основних способи побудови правильного багатокутника з п'ятьма сторонами. Обидва вони передбачають використання циркуля, лінійки і олівця. Перший спосіб являє собою вписування п'ятикутника в коло, а другий спосіб грунтується на заданій довжині сторони вашої майбутньої геометричної фігури.
Вам знадобиться
  • Циркуль, лінійка, олівець
Інструкція
1
Перший спосіб побудови п'ятикутника вважається більш «класичним». Для початку побудуйте коло і як-небудь позначте її центр (традиційно для цього використовується буква О). Потім проведіть діаметр цього кола (назвемо його АВ) і розділіть один з двох отриманих радіусів (наприклад, ОА) рівно навпіл. Середину цього радіусу позначимо літерою С.
2
З точки О (центру вихідної окружності) проведіть ще один радіус (ОD), який буде строго перпендикулярний проведеним раніше діаметру (АВ). Потім візьміть циркуль, поставте його в точку С і відміряйте відстань до перетину нового радіуса з колом (СD). Це ж відстань відкладіть на діаметрі АВ. Ви отримаєте нову точку (назвемо її Е). Відміряйте циркулем відстань від точки D до точки Е - воно буде дорівнює довжині сторони вашого майбутнього п'ятикутника .
3
Поставте циркуль в точку D і відкладіть на колі відстань, рівну відрізку DЕ. Повторіть цю процедуру ще 3 рази, а потім з'єднайте точку D і 4 нові точки на вихідній кола. Отримана в результаті побудови фігура буде правильним п'ятикутником.
4
Щоб побудувати п'ятикутник іншим способом, для початку накресліть відрізок. Наприклад, це буде відрізок АВ довжиною 9 см. Далі розділіть ваш відрізок на 6 рівних частин. У нашому випадку довжина кожної частини становитиме 1,5 см. Тепер візьміть циркуль, поставте його в один з кінців відрізка і проведіть коло або дугу з радіусом, рівним довжині відрізка (АВ). Потім переставте циркуль в інший кінець і повторіть операцію. Отримані кола (або дуги) перетнуться в одній точці. Назвемо її C.
5
Тепер візьміть лінійку і проведіть пряму через точку С і центр відрізка AB. Потім починаючи від точки С відкладіть на цій прямій відрізок, що становить 4/6 відрізка AB. Другий кінець відрізка позначимо літерою D. Точка D буде одній з вершин майбутнього п'ятикутника . З цієї точки проведіть коло або дугу з радіусом, рівним АВ. Ця окружність (дуга) перетне раніше побудовані вами кола (дуги) в точках, які є двома відсутніми вершинами п'ятикутника . З'єднайте ці точки з вершинами D, А і В, і побудова правильного п'ятикутника буде завершено.