Як навчитися плавати брасом.

Брасс є одним з найдавніших способів плавання, що налічує кілька тисячоліть своєї історії. Зрозуміло, брасом він став називатися не відразу. Само слово французького походження, з'явилося в 20 столітті і якраз позначало основний спосіб переміщення у воді за допомогою розлучення рук. Цікаво, що стиль свого часу називався і «жаб'ячим» за схожу манеру руху рук людини і лап земноводного, а також «російським», так як був характерною рисою саме радянської школи плавання. Отже, що ж собою являє брас?
Інструкція
1
Він припускає горизонтальне положення тіла плавця, на животі. Рух здійснюється як за рахунок рук, так і за допомогою ніг. Причому рухатися вони повинні в певному синхроні.
2
На відміну від кроля або баттерфляя, кінцівки тіла під час русі не виходять на поверхню води - вони рухаються як би в сторону, тобто помахи (або розводи) відбуваються в горизонтальній плоскості.Подобний спосіб переміщення дозволяє досить легко перейти новачкам від плавання «по-собачому» саме до брасу.
3
Для вихідного положення необхідно витягнути тіло, зігнути руки в ліктях так, щоб кисті знаходилися біля голови, а ноги зігнути в колінах: причому ступні повинні бути розставлені один від одного на більшій відстані, ніж самі коліна.
4
Далі слід розлучення руками в горизонтальній площині: гребок можна здійснювати як долонями, зверненими один до одного, так і поверненими назовні. Слідом за рухом рук має слідувати розпрямлення ніг. У підсумку на кілька секунд тіло плавця має бути повністю витягнуто, включаючи распрямленние кінцівки.
5
Завдяки такому ривка, тіло здатне рухатися деякий час, як би ковзаючи без допомоги нових рухів. Коли опір води гасить рух тіла, потрібно знову повернутися в початкове положення і повторити відповідні помахи.
6
Голову також потрібно тримати у воді, піднімаючи її в тій фазі, коли руки після гребка опускаються вздовж тіла. Як правило, вдих здійснюється через рот, а видих відповідно носом.
Зверніть увагу
На сьогоднішній день поряд з кролем брас є одним з найпопулярніших способів плавання. Він включений в програму Олімпійських ігор, а в тисячах басейнах по всьому світу багато хто саме з нього починають свій шлях в плаванні.