Як зв'язати вушанку. моделі з волохатою пряжі.

Ушанка класичної форми - з вушками і відворотом - може бути жіночої і чоловічої. Жіночу модель можна прикрасити візерунком, а шапку для чоловіків виконати в спрощеному варіанті. Для того щоб зв'язати вушанку спицями, не потрібна спеціальна форма.
Інструкція
1
Визначте розміри і малюнок основного візерунка. Виберіть пряжу необхідної товщини і кольору, визначте щільність в'язання. Визначаючись з основним візерунком, майте на увазі, що найкраще вушанки виглядають з вертикальними орнаментами на вушках і горизонтальними смугами на одвороті. Красиво виглядають шапки з візерунками з кіс, букльований моделі і вушанки із пряжі з довгим волохатим ворсом.
2
Починайте в'язання вушанки з вушок. Визначте бажану ширину деталі і наберіть відповідну кількість петель (14-26 стандартно). Перші 10 рядів пров'яжіть з додатком петель з двох сторін по непарних рядах - так ваші вушка вийдуть конусоподібними. Зв'яжіть обидва вушка необхідної довжини окремо, пров'язуючи їх основним обраним візерунком.
3
Виконайте козирок (відворот) .Довжина козирка можна визначити, вимірявши відстань від скроні до скроні і зробивши прибавку на петлі, необхідні для повного розміщення орнаменту. Зв'яжіть 15-20 рядів основним узором і залиште петлі відкритими. Зв'язати вушанку можна і без одвороту.
4
З'єднайте вушка і козирок. Наберіть на одну спицю спочатку петлі з правого вушка, потім пров'яжіть нижню частину козирка, відвернувши його відкритими петлями вгору. Завершіть цей етап набором петель другого вушка на цю ж спицю. Верхні петлі козирка можна закрити і пришити окремо до полотна вже готової шапки або відразу ж провязать їх у вигляді потовщення.
5
вивяжіте основне полотно шапки. Наберіть додаткову кількість петель для виконання задньої частини шапки і в'яжіть полотно по колу. Основний візерунок можна розташувати по передній частині вушанки або з боків. Завершіть в'язання, сформувавши необхідну форму шапки. Пров'яжіть 12-15 сантиметрів (залежно від розміру голови) полотна і почніть рівномірне зменшення петель в виворітних рядах. Збавляючи петлі, пров'яжіть ще кілька сантиметрів, потім стягніть залишився кількість петель і закріпіть нитку.
Цей головний убір спочатку носили кочівники, потім - війська Колчака і службовці радянської армії. Сьогодні вушанка - головний сувенір, який відвозять з Росії іноземні туристи. У російській же моді сьогодні - як хутряні, так і в'язані вушанки. Останні можна зв'язати на спицях самим.
Вам знадобиться
  • 200 г букльованої пряжі
  • 50 г пряжі контрастного тони або кольору
  • прямі спиці №7
  • голка з товстим вушком
  • гачок №9
Інструкція
1
Для початку визначаємо відповідний розмір спиць. Для цього в'яжемо квадрат 10х10 см. При в'язанні в дві нитки візерунком "рис" мусить виходити 14 рядів по 10 петель; при платочной в'язці в одну нитку - 22 ряди по 10 петель.
2
Починаємо в'язати основу шапки, починаючи від верхівки. Перші 9 см вушанки потрібно зв'язати хусткової в'язкою. Спочатку набрати в одну нитку 6-7 петель. 3-й ряд (лицьовій) - провязать 2 петлі в кожну петлю попереднього виворітного ряду. Потім в рядах 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16-м рівномірно додавати ще по 6 петель. У підсумку ряд повинен складатися з 54-58 петель. Наступні 22 см потрібно в'язати подвійний ниткою візерунком "рис". В останньому ряду 18 петель посередині ряду закрити, а 18-20 петель з обох кінців ряду продовжити в'язати. Кожна Дов'язати окремо частину в результаті повинна зробити довжину шапки рівній 24 см. Після цього задні 6-7 петель потрібно закрити.
3
Решта 12-13 петель з кожної сторони потрібно в'язати далі: це будуть "вушка" шапки (довжина - 18 см). В'язати їх потрібно все тим же візерунком "рис", в кожному шостому ряду збавляючи по 1 петлі.
4
Зробити шов по задній частині шапки. Краю шапки обв'язати гачком (візерунок - стовпчик без накиду). З шести 50-сантиметрових ниток шерсті сплести 2 косички. Прикріпити їх до кінців "вушок" шапки.
Зверніть увагу
Такий розрахунок вовни і стиль в'язки розрахований на виготовлення вушанки як 54-го, так 56-го і 59-го розмірів.
Корисна порада
хусткової в'язки - це коли і за особовим, і по виворітного ряду в'яжуться тільки лицьові петлі.Узор "рис" - 2 ряди в'яжуться поперемінно: перший - лицьова/виворітна, другий - лицьова над виворітного і навпаки.