Як поливати капусту.

Вода відіграє важливу роль вже тоді, коли насіння капусти тільки-тільки «влаштовані» в ящик для розсади. Грунт для сходів необхідно збризкувати водою протягом 4 - 5 днів. Тобто цей овоч любить поливи практично «з дитинства».
Вам знадобиться
  • - насіння капусти,
  • - ящик для розсади,
  • - стаканчики для розсади,
  • - вода,
  • - марганцівка ,
  • - добрива,
  • - лійка або дощувальна установка,
  • - пульверизатор.
Інструкція
1
Почвосмесь для вирощування сіянців повинна містити багато легкорозчинних поживних речовин і бути дуже теплоємної, легкої, пухкої, водопроникної; її готують з перегною і свіжої дернової землі з додаванням торфу. Через 9 - 10 днів після посіву насіння розсаду розміщують по окремих стаканчиках і виставляють будинку на підвіконня. Перед цим капусту поливають розчином марганцівки.
2
Коли з'являються два справжніх листа, розсаду капусти починають обприскувати розчином, що складається з води, комплексних вітамінів і мікроелементів. Надалі розсаду в стаканчиках слід регулярно поливати водою кімнатної температури.
3
За два тижні до висадки капусти у відкритий грунт її гартують - відносять на балкон або в теплицю з температурою близько п'яти градусів тепла, але ночами повертають в будинок. На початку загартовування овоч обприскують розчином сечовини і сульфату калію - по одній столовій ложці на 10 л води. На одну рослину припадає приблизно стакан цього кошти.
4
За тиждень до висадки овоча в городі його перестають поливати. Рясно полити треба лише за дві години до приміщення рослин на грядки. Ранню капусту рясніше поливають в червні, а пізню - в серпні. Найбільш ефективний вечірній полив. Температура води повинна бути вище 18 градусів.
5
Перед висадкою капусти для збереження в грунті вологи, яку так любить цей овоч, проводять боронування грядок. Після розміщення в землі рослина поливають кожні 3 - 4 дні протягом двох тижнів, використовуючи 5 - 6 літрів води на один квадратний метр. Наступні поливи проводять щотижня, - але вже по 12 - 15 л води на один квадратний метр. Найбільш ефективні методи поливу - пуском води по борозні, лійкою або із застосуванням спеціальної дощувальної установки. А в особливо спекотні дні рекомендується розпорошувати над грядками прогріту на сонці воду з пульверизатора.
Зверніть увагу
Недолік води в грунті дуже уповільнює дозрівання овоча. Він скидає листя і перестане рости. Через нерегулярного надходження води, особливо з перепадами посухи і рясного поливу, качани тріскаються.
Корисна порада
Після кожного поливу і після дощу потрібно рихлити грядки з капустою на глибину 5 - 8 см.
Початківців городників деколи цікавить питання про полив культур, вирощуваних на ділянці. Єдиної думки тут не існує, адже це залежить від багатьох факторів, наприклад, від регіону, від сорту овочів, від місця розташування культур і багато чого іншого.
Інструкція
1
Якщо ви вирощуєте на своєму городі огірки, повинні знати, що вони дуже люблять вологу. Тому поливати їх потрібно досить часто. Але врахуйте, що надлишок води в грунті може привезти до загибелі кореневої системи. Щоб цього уникнути, при температурі нижче 15 градусів замість поливу рихлите землю (на глибину 6 см). Оптимальна температура поливальної води повинна варіюватися в межах 22-25 градусів, краще для цього використовувати відстояну воду.
2
Помідори необхідно поливати рідко, але рясно. Якщо ви бачите, що грунт зволожена, залиште її як є. При поливі струмінь води потрібно направляти на корінь, проте деякі садівники роблять спеціальні борозенки, вважаючи, що таким чином вони захищають кореневу систему від утворення гнилі.
3
При вирощуванні капусти слід знати, що вона дуже любить вологу. Якщо її буде не вистачати, вилки не сформуються. Саме тому на 1 квадратний метр витрачайте 20 літрів води. Але якщо ви помітите потемніння листя капусти, скоротіть полив до мінімуму на деякий час. У сонячну погоду зволожуйте грунт тільки вранці і ввечері, якщо ви поллєте капусту в період сонцестояння, на листках з'явиться опік. У похмуру погоду направляйте струмінь води під корінь.
4
Перці слід поливати по мірі висихання. Ця рослина дуже любить вологу, але дефіцит її в ґрунті не переносить. Зволожуйте грунт вранці, виливаючи по 10 літрів відстояної води на 20 кущів. Щоб коріння розвивалися рівномірно, перед поливом акуратно рихлите землю, причому спочатку одну сторону, а на наступний день - іншу.
5
Якщо ви вирішили виростити кабачки, повинні знати, що вони не переносять вологи на листах, тому поливайте їх під корінь. Ці культури люблять помірний полив. До цвітіння їх потрібно поливати раз на тиждень, витрачаючи при цьому 4 літри на кожен квадратний метр.