Як відремонтувати паркетну підлогу.

Жодне на польное покриття не зрівняється з паркетом. Дерев'яна підлога гармонійно вписується в будь-який стиль, він зносостійкий, довговічний, має високі показники теплопровідності і шумущільності. Якщо за паркетом правильно доглядати, то він може прослужити достатньо довго. Однак іноді і цьому надійному покриттю потрібний ремонт.
Вам знадобиться
 • мастика, шпаклівка для паркету, шліфувальна машинка, віск, лак.
Інструкція
1
Іноді на паркеті з'являються подряпини або навіть вибоїни. Якщо пошкодження мінімальні, то можна просто затерти їх призначеним для цього олівцем. Якщо ж цього недостатньо, то треба нанести на пошкоджені місця шпаклівку для паркету, дочекатися її висихання і відшліфувати за допомогою наждачного паперу. Після цього підлогу покривається лаком або воском.
2
Частенько паркет сильно скрипить, коли по ньому ходять. Причиною цього є застарілий спосіб підготовки підстави. Раніше дуже популярна була укладання паркету на мастику з бітуму - це і створювало надалі неприємний скрип. У цьому випадку доведеться робити нову стяжку. Якщо паркет потьмянів або втратив колір, то рекомендується відшліфувати його і нанести нове захисне покриття.
3
При затопленні паркету водою відбувається його здуття, після висихання він розсихається і деформується. Якщо при цьому на польное покриття не втратило зчеплення з основою, то його можна відремонтувати. Однак фінансові витрати на відновлення паркету можуть бути не менше вартості нової підлоги.
4
При розсихання, розхитуванні або обветшанием паркетних планок, при скупчуванні в них пилу та сміття ці деталі паркету варто перебрати і замінити. Це має сенс, якщо зіпсованих планок не надто багато. Якщо ж їх кількість дуже велика, краще замінити підлогу повністю.
5
Буває так, що паркет сильно зношений, але при цьому закріплений дуже добре. У такому випадку треба провести його шліфування за допомогою барабанної машинки, що дозволить зняти облізлий лак і усунути нерівності. Після цього, використовуючи плоскошліфувальна машину, слід виконати остаточну обробку паркету. Наявні в підлозі щілини треба зашпаклювати й відшліфувати після висихання. Закінчується ремонт ґрунтовкою паркету і покриттям його лаком.
Паркет - це унікальний обробний матеріал, який відрізняється своїми експлуатаційними і декоративним якістю. Якщо паркетна дошка розхиталася, почала скрипіти або втратила колір, можна спробувати усунути дефекти своїми руками.
Вам знадобиться
 • - лак;
 • - шпаклівка;
 • - наждачний папір;
 • - штифт;
 • - трафарет;
 • - цвяхи;
 • - молоток;
 • - ацетон;
 • - щільний папір або картон;
 • - клей БФ -6.
Інструкція
1
Огляньте паркет. У місцях, де він розхитався, просвердлите отвори, вбийте в них цвяхи. Капелюшки не повинні бути видні.
2
Якщо паркет скріпить, тоді просвердлите між мостини отвір 4-7 мм під кутом 45 градусів, потім вбийте туди дерев'яний штифт. Він повинен бути змазаний клеєм ПВА або звичайним столярним клеєм. Виступаючий кінець зріжте акуратно стамескою.
3
Вибоїни, тріщини, штифт, вбити від цвяхів зашпаклюйте. Намагайтеся використовувати як шпаклівки суміш лаку і тирси.
4
Також щоб зашпаклювати тріщини можна використовувати щільний папір. Досить вирізати трафарет. Шпаклівку наносите шпателем по трафарету, тріщини будуть заповнюватися і не бруднити іншу поверхню.
5
Якщо у вас не заплановано повне видалення циклювання, зачистите за допомогою наждачного паперу почорнілі ділянки паркету. Тріть до світлої деревини, потім змочіть в ацетоні тампон і протріть потрібну ділянку, щоб розчинилися дрібні частинки лаку. Нанесіть клей БФ-6 і цим же тампоном протріть.
6
Щоб покрити паркет лаком, його потрібно циклювати, далі зашліфувати наждачним папером.
7
Дуже багато часу і сил займає циклювання вручну. Після того як підлога повністю отціклеван, зашліфуйте його штукатуркою.
Зверніть увагу
Якщо на паркет потрапило щось жирне і залишилося пляма, видаліть його за допомогою кашки, а саме водою, перемішаної з звичайним пральним порошком. Нанесіть на потрібну ділянку трохи кашки і залиште на кілька годин. Потім видаліть порошок за допомогою води. Якщо залишилися білі плями, то зачистите підлогу щіткою для підлоги.
Корисна порада
Якщо на паркеті залишилися темні плями від ніжок меблів, спробуйте видалити їх шліфованої шкіркою, пастою для миття кахлю і раковини. Якщо ви вирішили натерти підлогу будівельної мастикою, то після цього нанесіть на ділянку трохи скипидару, а потім знову обробіть мастикою. Також цей спосіб дозволяє легко видаляти сліди від впала гарячої сірники.