Як організувати своє туристичне агентство.

Туристичні агентства в Росії відкриваються постійно, і існує думка, що зробити це досить просто. Це так, але втриматися на плаву набагато складніше, ніж здається. При цьому дійсно вірно, що сфера турбізнесу досі є можливістю отримати хороший прибуток, якщо підходити до роботи грамотно, якісно обслуговуючи клієнтів. Організувати туристичне агентство можна, маючи досвід в цій сфері діяльності або туристичну освіту.
Вам знадобиться
  • - стартовий капітал;
  • - штат співробітників;
  • - офіс в оренду.
Інструкція
1
Насамперед слід пам'ятати, що відкриття турагентства окупиться далеко не відразу. По-перше, клієнти не будуть поспішати купувати путівки у незнайомого агентства, про яке вони нічого не чули, і офіс якого працює всього без року тиждень. Туроператори в одних і тих же країнах приблизно одні й ті ж, і ціни у них не надто різняться, тому репутація агентства відіграє велику роль при виборі його туристами. Прибуток агентства з одного проданої путівки становить, як правило, близько 10%.
2
Стартовий капітал - тут немає чіткої суми, маючи яку можна гарантовано пробитися з туристичним бізнесом. Деякі агентства починають, маючи не більше 10 тис. Доларів, але серйозні турагентства з країн Європи, відкриваючись в Москві, витрачають на це мільйони євро. В офісі необхідно провести зв'язок: це має бути кілька телефонних ліній і хороший інтернет, щоб завжди мати можливість перевірити вільні місця на цікаві рейси і при бронюванні номерів в готелях. Якщо компанія працює і перевіряє інформацію швидко, вона отримує хороший прибуток.
3
Оренда приміщення. Туристичні послуги надавати не можна, поки агентство му не буде отримана ліцензія. А її можна отримати лише тоді, коли набраний штат співробітників і орендовано офісне приміщення. Так як багато людей не вибирають туристичне агентство заздалегідь, а просто приходять запитати про цікавлять напрямках в ту фірму, чий офіс вони зустрічають по дорозі додому або на роботу, то орендувати приміщення доцільно там, де спостерігається великий потік людей .
4
Для ведення діяльності туристичного агентства необхідна ліцензія. Щоб її отримати, необхідно, щоб хоча б 1/5 частину робочого складу агентства мала туристичну освіту або досвід і стаж роботи в туристичному бізнесі, причому не менше 3 років. Керівник агентства повинен обов'язково мати туристичне вищу або професійну освіту. За ліцензією потрібно звертатися в Департамент туризму Міністерства економічного розвитку, видається вона на термін у 5 років. При цьому, коли подається заявка на ліцензію, ви повинні вже мати офіс і штат найнятих співробітників, навіть якщо не отримаєте ліцензію. Департамент приймає рішення про те, видати вам ліцензію чи ні, не пізніше ніж через 2 місяці.
5
Крім ліцензії вам знадобляться й інші документи. По-перше, це сертифікат про те, що послуги агентства відповідають нормам якості. По-друге, сертифікат з гігієни. Щоб отримати його, потрібно знати про всі тропічних хворобах, які небезпечні для туристів.
Корисна порада
Туристичному агентству необхідна реклама. Клієнти прийдуть до вас, якщо їх спокусить ваш плакат, який вони випадково побачать десь. Інтернет-сайт - сьогодні це умова виживання для будь-якої серйозної компанії.
Відкрити власну туристичне агентство може будь-який підприємець, який задумав вкласти кошти в цей вид бізнесу, а ось успішно продавати тури буде тільки людина, що має вже чималий досвід роботи в туризмі і відмінно знає його специфіку. Тому якщо інвестор і засновник турагентства в цій справі новачок, йому доведеться найняти досвідченого директора, який має досвід роботи в туристичному бізнесі.
Вам знадобиться
  • - пакет установчих документів;
  • - офісне приміщення на одній з центральних вулиць;
  • - два менеджера з продажу турів;
  • - продумана стратегія просування та засоби реклами.
Інструкція
1
Зареєструйте товариство з обмеженою відповідальністю або індивідуальне підприємництво - обидві організаційно-правові форми годяться для такого виду діяльності як продаж туристичних турів. Ліцензування послуг в сфері туризму скасовано, тому спеціальний дозвіл перед відкриттям турагентства отримувати не знадобиться.
2
Знайдіть місце, в якому розташується офіс вашого турагентства. Вимог до офісу досить багато: він повинен розташовуватися в місці з високою прохідністю, на першому поверсі, виходити дверима прямо на вулицю. У великих бізнес-центрах розташовуються офіси тільки елітних турагентств, що працюють з окремими заможними клієнтами, але не розрахованих на масовий попит.
3
Знайдіть декількох менеджерів з продажу турів, керуючись однією з двох найпоширеніших психічних схем, використовуваних при вирішенні кадрових питань. У першому випадку ви наймаєте фахівців без досвіду, але довольствующихся мінімальним окладом, у другому - шукайте досвідчених продавців турів, маючи на увазі, що їх заробітна плата повинна буде цьому досвіду відповідати. Можна у вигляді експерименту спробувати проміжний варіант - найняти досвідченого старшого менеджера і молодого співробітника, який зможе поступово перейняти досвід у першого.
4
Розробіть стратегію просування вашої туристичної фірми - зробіть упор, наприклад, на нестандартний асортимент турів. Проведіть рекламну акцію такого масштабу, якого тільки дозволить вам ваш стартовий бюджет - організуйте промоакції, розповсюдьте листівки, замовте зовнішню рекламу і вражаючу вивіску, виконану у фірмовому стилі. Працювати краще з одним, перевіреним і влаштовує вас по всіх параметрах рекламним агентством - послуги рекламістів вам, якщо справи у фірми підуть, знадобляться ще не раз.