Як відкрити точку харчування.

Задумавши відкрити точку харчування, спочатку виберіть формат. Якщо передбачено обслуговування за допомогою офіціантів і середній чек вище 500 руб. - Швидше за все, ресторан. При середньому чеку до названої суми і замовленні біля стійки - кафе. Хорошу лінійку пива і кухню відповідного спрямування пропонують в пабах. Демократичний заклад з лінією роздачі - бістро. Прикладів можна наводити багато, тим більше, зараз активно відкриваються і точки харчування не самих відомих раніше форматів: таверни, тратторії, Бірштубе.
Вам знадобиться
  • - Бізнес-план;
  • - Приміщення;
  • - Дизайн-проект;
  • - Дозволи інстанцій;
  • - Обладнання ;
  • - Персонал.
Інструкція
1
Розробіть концепцію закладу - основну ідею майбутньої точки харчування. Вона потрібна для того, щоб назва, дизайн, оформлення і меню були в одному стилі. До того ж кафе чи ресторани, що мають свої «фішки», набагато легше розкручувати. І, нарешті, розроблена концепція необхідна, щоб стати прообразом технічного завдання. Адже в ній буде відображено все те, що ви хочете отримати в результаті від дизайнера, шеф-кухаря та інших фахівців, задіяних на стадії відкриття.
2
Напишіть бізнес-план. Без нього вам буде вкрай складно спланувати всі бізнес-процеси, що відбуваються як під час запуску проекту, так і потом. Неодмінно складіть перелік вимог до приміщення, адже агентства нерухомості повинні шукати цікаві для вас варіанти. Чим нижче середній чек і чим більше планується посадочних місць в майбутньому закладі, тим більше важливо, щоб воно знаходилося в прохідному місці. Також передбачте можливість зонування. Якщо мова йде про будівлю в історичному центрі міста, дуже може бути, що вам не дадуть вносити істотні зміни. Так що вибирайте відразу по власним потребам.
3
Замовте дизайн-проект залу, а також оформлення дверної та віконної групи. Завжди краще, якщо це робить один дизайнер. Принаймні, дотримується єдність стилів. Технічний дизайн зазвичай робить інша компанія, з нею ж можна укласти договір і на проведення будівельних робіт. Прокладка інженерних комунікацій повинна бути скоординована з розстановкою технологічного обладнання, яке краще доручити компанії, де ви його купуєте. У ряді випадків ця робота надається в якості бонусу.
4
Отримайте дозвільну документацію пожежної інспекції та Росспоживнагляду. Одночасно з цим можна приступати до розробки меню. Якщо у вас є вже шеф-кухар, ця робота повинна бути покладена на нього. Відкриваючи невелику точку харчування, дуже часто в штатному розкладі не передбачають цю дорогу одиницю. У такому випадку розробку меню доручають консалтингової компанії, яка врахує всі ваші вимоги і, склавши меню, проведе тренінг кухарів. До слова, у цій же компанії можна замовити розробку стандартів обслуговування (а хороший сервіс має бути навіть у невеликих закладах), найм лінійного персоналу і просування.