Як залити самому ванну.

Якщо ваша стара ванна стала непридатною: пожовкла, покрилася подряпинами і дрібними відколами, не поспішайте купувати нову. Доброю альтернативою заміні ванни стане її реставрація, яку можна виконати навіть самостійно, враховуючи широкий асортимент сучасних покриттів для ванн, пропонованих виробниками. Приміром, відновити ванну можна за допомогою стакрилу або рідкого акрилу, яким заливають ванну по всій поверхні. В результаті ви отримаєте рівну міцну поверхню ванни ідеально білого або іншого на ваш вибір кольору.
Вам знадобиться
  • - емаль і затверджувач «Стакріл»;
  • - ємність для розчину;
  • - очищуючий порошок для ванни;
  • - наждачний папір або абразивний камінь;
  • - кисть;
  • - пилосос;
  • - поліетиленові пакети;
  • - поліефірна шпаклівка, якщо на ванні є відколи.
Інструкція
1
Першим ділом вам доведеться ретельно знежирити і зачистити поверхню ванни. Для цього спочатку обробіть внутрішню частину ванни миючим порошком, а потім, не змиваючи його, зачистите поверхню наждачним папером або абразивним каменем до появи рисок на емалі. Місця сколів вирівняйте шпаклівкою і також зачистите.
2
Ретельно промийте ванну гарячою водою і акуратно насухо протріть її поверхню чистою тканиною. Щоб виключити залишки ворсинок або пилу, скористайтеся пилососом. Потім відкрутите верхній і нижній сливи. Помістіть душ в раковину, змішувач і кран обмотайте пакетами, щоб уникнути попадання в ванну води.
3
Тільки після того, як ви підготували ванну до реставрації, можна перейти безпосередньо до самого процесу. Стандартний комплект покриття (3,5 кг емалі і 0,5 кг затверджувача) розрахований на ванну довжиною 1,7 м. Приготуйте розчин: влийте в ємність з емаллю затверджувач і ретельно, не менше 10 хвилин, перемішуйте. Приділіть увагу емалі, що осіла на стінах ємності - якщо розчин вийде неоднорідним, на поверхні ванни залишаться отверділі плями. Майте на увазі, що наносити розчин необхідно протягом 60-70 хвилин після його приготування, так як пізніше емаль стане непридатною для вживання.
4
Приготовленим розчином спочатку залийте місце між ванною і кахлем, потім пройдіться по периметру всього краю ванни. Поступово залийте всю поверхню ванни. Стакріл, стікаючи вниз, залишатиме за собою рівний глянсовий шар без патьоків і розлучень. Товщина шару - близько 6 мм. Залишки складу стекут в открученной нижній слив, тому заздалегідь підставте під нього ємність.
5
В кінці роботи легким рухом руки пройдіться по поверхню ванни пензлем, щоб прибрати дрібні бульбашки. Від кисті можуть залишитися смуги, які через декілька хвилин зникнуть.
6
Користуватися ванною можна через 1-4 діб, залежно від типу купленого вами складу. Коли покриття висохне, закрутіть сливи.
Зверніть увагу
Особливого догляду нова поверхня ванни не вимагає, вона стійка до абразивів і подряпин, але все ж мити її краще рідкими засобами, а не порошками.