Як отримати насіння капусти. Як отримати насіння зі своєї капусти.

Все види капусти відносяться до крестоцветним, а вони дворічники, що дають насіння тільки на другий рік. Щоб утворити їх, капуста повинна пройти весь шлях розвитку від розведення розсади до цвітіння. Для одержання насіння годяться добре перезимували маткові рослини задовольняє якості і з вираженими сортовими ознаками.
Вам знадобиться
  • - Грунт;
  • - Добрива;
  • - Розсада;
  • - Вода;
  • - Лопата;
  • - Лейка;
  • - Підвал;
  • - Ящики з піском.
Інструкція
1
Підготуйте грунт. Вкрай важливо, щоб на цьому місці не росли хрестоцвіті 3-4 роки. Якщо грунт з осені була удобрена перегноєм або гноєм, внесіть азотисті добрива з розрахунку 3-4 г на кожен кв. м. грядки. Якщо восени добрива не вносилися - внесіть навесні компостну землю. На свіжий гній висаджувати капусту не рекомендується, вона дасть надлишкову зелену масу і буде погано утворювати качани.
2
висаджують розсаду білокачанної капусти на відстань не менше півметра - для ранніх сортів, 75 см - для середньостиглих і 1 м - для сортів пізнього терміну дозрівання. Переважний шаховий порядок висаджування розсади. Для висадки більш показані ранні ранкові години. Як варіант - можна висаджувати і ввечері, але тільки в тому випадку, якщо минула загроза нічних заморозків. Після посадки рясно полийте, обов'язково використовуючи розсікач води.
3
Рихлить міжряддя капусти . В іншому догляд за молодою розсадою, висадженої на постійне місце, зводиться до полив. Один раз в два тижні обприскуйте рослини будь-яким настоєм від листогризучих комах. Наприклад, можна використовувати цибульну або часникову лушпиння, а також апельсинові кірки. Те й інше є хорошим захисним засобом. Якщо раптом атака все ж таки відбулася, видаліть гусениць руками і огляньте нижні листи капусти , вирізаючи місця з відкладеними яйцями (вони яскраво-жовтого кольору).
4
Підгодовуйте овочі раз на місяць гноївкою. Для приготування цього добрива на 50-літрову бочку води покладіть 20 кг свіжого гною без соломи, накрийте поліетиленом, зав'яжіть, залиште бродити. При сонячній погоді на це піде 5-6 днів. Потім використовуйте для підгодівлі з розрахунку 1 л рідини на 6 л води. Виливайте близько 2 л під кожен кущ. Також раз на місяць удобрюйте капусту деревною золою. У ній міститься багато мінеральних речовин, благотворно впливають на розвиток рослини.
5
Позначте качани з максимально вираженими сортовими ознаками. Восени, коли прийде час збирання врожаю, обережно зріжте їх і перенесіть в темне прохолодне приміщення - найкраще льох. Там їх треба укласти в ящики з чистим сухим піском і залишити до весни.
6
Огляньте маткові качани в квітні-травні (залежить від регіону), отбраковивая пророслі або ті, у яких помітна гниль. З хороших качанів виріжте качана, залиште їх у погребі ще на тиждень, щоб зріз встиг «загоїтися». Потім висадіть у відкритий грунт. Грунт має бути заправлена перегноєм і суперфосфатом, а ось азотисті добрива на даній стадії небажані. Приблизно через 2-3 тижні капуста дасть квіткові пагони, а ще через місяць - доспілі насіння.