Як отримати чайові. Як отримати хороші чайові.

Отримувати хороші чайові за свою роботу вдається небагатьом. Щоб отримувати додаткові гроші, необхідно дотримуватися деяких правил. За умови їх дотримання можна сміливо сподіватися на щедру винагороду за свою працю.
Інструкція
1
Даруйте посмішку своїм клієнтам. Будьте доброзичливі і ласкаві - контакт між вами буде налагоджений. Не потрібно підлещуватися і лестити, інакше у вашого співрозмовника складеться про вас дуже неприємне думку. Природна поведінка, що не викликає негативні емоції, і позитивний настрій - заслужені чайові майже у вас в кишені.
2
Будьте уважні по відношенню до клієнта. Намагайтеся вгадати кожне бажання і виконувати його негайно. Якщо ви працюєте в сфері громадського харчування - не випускали з поля зору свого клієнта, ви повинні відразу побачити, що він очікує від вас будь-яких дій (додаткове замовлення, рахунок, виклик таксі). В іншому випадку, якщо ви змусите себе довго чекати чи не будете звертати увагу на нього, він може засмутитися і не залишити вам чайових.
3
Якщо ви працюєте перукарем, також не нехтуйте спробами вгадати чужі бажання. Обов'язково спостерігайте. Може дівчина, яка сидить в кріслі перед вами, думає про те, що їй не завадило б підстригти чубок, але вона соромиться сказати вам про це. Зверніть увагу на її жести, погляди. Зробіть припущення, скажіть їй про це самі. Вона буде вдоволена тим, що ви вгадали її бажання, і обов'язково віддячить вас чайовими.
4
Не забувайте про те, що в якихось ситуаціях клієнтові іноді може знадобитися допомога. Не нехтуйте цим. Вас адже не утруднить подати сумочку або барсетку? Очевидно, що ні. А клієнту буде приємно, що про нього піклуються і проявляють знаки уваги.
5
Спілкуйтеся з клієнтом. Тільки ні в якому разі не видавлюйте з себе слова, якщо бажання спілкуватися немає зовсім. Ви повинні вразити своєю щирістю та відкритістю. Якщо ви будете робити всю свою роботу від душі, то це неодмінно помітять і захочуть заохотити.
Значну частину доходу офіціантів і барменів складають чайові - гроші, якими гості залишають їм за хороше обслуговування. Далеко не всі клієнти відрізняються щедрістю. Однак досвідчений офіціант може зробити так, що гість добровільно розлучиться з деякою грошовою сумою. Підвищіть якість власної роботи, підсильте увагу до гостей, і розмір чайових істотно зросте.
Інструкція
1
Вибираючи місце роботи, віддайте перевагу класичним ресторанам з великим вечірнім чеком. Непоганий дохід приносять пивні бари, куди прийнято ходити компаніями, а також кав'ярні з швидкою оборотністю столиків. Найбільш невигідні в плані чайових місця - недорогі кафе, їдальні та заклади, де розрахунок відбувається по карті, яка видається на вході.
2
Існує дві системи розподілу чайових. Перша передбачає «загальний казан». Після закінчення зміни всі гроші сумуються і діляться між працівниками в рівних частках, причому враховуються не тільки офіціанти та бармени, а й службовці кухні. Інший варіант передбачає, що всі гроші, залишені вашим столиком, дістаються вам, але при цьому ви не маєте права на поділ чужих чайових. Другий спосіб дозволяє заробити більше, але тільки за умови швидкого обслуговування.
3
Постарайтеся потрапити на обслуговування популярних столиків, за які охоче сідають клієнти. У більшості ресторанів розподілом роботи відає адміністратор або шеф залу. Встановіть з ним хороші стосунки - від цієї людини залежить ваш майбутній дохід.
4
Чи не демонструйте, що ви зацікавлені тільки в чайових. Власників та керівників ресторану цікавить прибуток закладу. Збільшуйте суму чека - це забезпечить вам кращі столики, а, можливо, і додаткову премію.
5
Не залишайте гостей без уваги. Якщо на кухні сталася затримка, підійдіть до них, поясніть, що замовлену страву прибуде через 10 хвилин і запропонуйте скоротати час очікування, замовивши ще один коктейль або келих вина. Збільшення чека забезпечить вам хорошу репутацію в очах керівництва, а прояв турботи зробить приголублених гостей більш щедрими.
6
Уважно слідкуйте за гостями. Якщо вони неспокійно оглядають зал, поцікавтеся, що їм потрібно. Прохання принести меню, карту вин або рахунок повинні виконуватися блискавично. Чим спритнішими офіціант, тим краще думку гостей про нього.
7
Вивчіть меню і карту вин. Будьте готові порадити те чи інше блюдо або напій. Забудьте фрази на кшталт «Ну у нас все смачне» або «Я не знаю, я цього не пробував». Якщо у вас просять ради, відповідайте чітко і впевнено - це справляє враження на гостя. Попередьте, якщо блюдо дуже гостре, містить часник, велика кількість цибулі або незвичайний соус. Ви повинні знати інгредієнти, що входять до складу кожної страви, розмір порції а в ідеалі і її калорійність.
8
Якщо гості прийшли з дітьми, проявіть турботу про малюків. Батьки це оцінять. Принесіть дитині комплімент від закладу, якщо це практикується в вашому ресторані. Будьте готові виконати незвичайні прохання, наприклад, подати склянку молока, якого немає в меню, або яєчню без бекону. Постарайтеся донести прохання гостей до кухні і простежте, щоб вона була виконана.
9
Коли настає час розрахунку, не зникає. Будьте в поле зору гостя. Блискавично приносите здачу. Постарайтеся, щоб вона була подана невеликими купюрами. Не сподівайтеся, що після бізнес-ланчу гість щедрою рукою залишить вам сотенну папірець. Швидше за все, не маючи при собі дрібніших грошей, він взагалі не дасть вам чайових. Врахуйте, що металеві гроші гості недолюблюють. Тому подана жменю десятирублевих монет має шанс залишитися недоторканою, що вигідно для вас.