Як підвищити родючість грунту в десятки.

Щоб підвищити родючість ґрунту, необхідно поліпшити її механічний склад. Піщані і супіщані ґрунту потребують внесення глини, як варіант - торфосодержащей землі. В важкі глинисті ґрунту слід додати хорошого річкового піску. Поліпшення складу неодмінно позначиться на дренажних якостях такий ґрунту. А пісковики перестануть з легкістю «відпускати» вологу і поживні речовини на глибину, недосяжну для коренів городніх культур.
Вам знадобиться
  • - Пісок або глина;
  • - Вапно;
  • - Органічні добрива;
  • - Мінеральні добрива.
Інструкція
1
Вдоскональте дренажні якості важкої ґрунту внесенням «баластного» шару. Зніміть родючий шар глинистої ґрунту, складіть його в сторону. На грядки насипте рослинного сміття - наприклад, тирси листяних порід дерев, подрібненої кори і т.д. Обов'язково обробіть інтавір або іншим засобом від шкідливих комах. Поверніть знятий родючий шар. Дана технологія дозволяє поліпшити повітря-і вологообмін, тобто механічну структуру важких ґрунтів.
2
Проізвесткуйте ґрунту, що мають високий pH. Внесення вапна не повинне супроводжуватися заправкою органічних добрив. Якщо одну операцію проводите навесні, іншу проводите восени. Вапнування рекомендується робити 1 раз в 5 років. У рік його проведення має сенс посадити хрестоцвіті, вони більш інших рослин чуйні на вапно. Як показує практика, вапнування дозволяє поліпшити родючість кислих грунтів в два, а то і три рази.
3
Внесіть органічні добрива. Якщо використовуєте свіжий гній - краще це робіть восени. Дуже мало культур, здатних рости на свіжому гної при його весняному внесенні. До них відносяться кабачки, огірки і гарбуз, і то сам гній, щоб уникнути кореневих опіків, присипайте землею. Гній домашніх птахів рекомендується або розвести у воді і дати йому перебродити, або прошарувати їм компостну купу і внести на грядки для збільшення родючості ґрунту вже через рік - коли перепріє.
4
Посадіть сидерати - рослини, що покращують механічний склад ґрунту, а також збагачують її мінеральними речовинами. До них відносяться багато бобові - боби, квасоля, горох, люпин. Крім бобових сидератами вважаються овес, гречка, конюшина. Їх можна висаджувати як навесні, так і восени. Сприятливий вплив цих рослин на грунт пояснюється зеленою масою, що містить комплекс мінералів, які при переорювання переходять в землю.