Як обробити тюль. закріпити нитки на шторної тасьмі.

Довгий і болісний вибір серед достатку тканин позаду. У мріях вже прозора серпанок на вікні - чарівна принадність тюлю. Але чудова тюлева тканина ще не запорука красиво обрамленого вікна. Важливо обробити тюль правильно.
Вам знадобиться
  • - швейна машина,
  • - нитки в тон тканини,
  • - ножиці,
  • - шторна тасьма,
  • - праска .
Інструкція
1
При обробці верхнього краю тюлю шторної тасьмою зверніть увагу на те, що тасьма повинна бути коротше ширини верху тканини приблизно на 3 см з кожного боку. Кінці шнура, яким згодом можна стягнути тюль в красиві складки, повинні залишитися не менше 10 см. Приметайте, а потім пристрочите шторно тасьму до верхнього зрізу тканини, склавши їх лицьовими сторонами всередину. Відігніть тасьму на виворіт. Потім пропрасуйте вийшов згин, зміщуючи шов вниз по виворітній стороні на 1,5-2см. Змітайте разом і прострочіть тканини строчкою в шов або близько до шву, яким пришивали шторну стрічку. Розкладіть тюль на рівній поверхні, щоб не було перекосів тканини, і приметайте нижній край тасьми до матеріалу. Переверніть на лицьову сторону і перевірте, наскільки рівно лежить намітки. Після цього можна пришивати нижній край. Верх вашого тюлю готовий! Якщо ви вибрали варіант без використання шторної стрічки, то обробка тканини буде набагато легше. Просто подверніте край 2 рази по 2-2,5 см і прострочіть. Однак такий вид верху тюлю сильно програє в порівнянні з обробленим спеціальної шторної тасьмою.
2
Щоб оформити бічні сторони, подверніте краю на виворітну сторону 2 рази по 1,5 см. Потім навертає і пристрочите. Будьте уважні, пришиваючи частина шва вгорі відрізу. Вам необхідно закрити кінці шторної стрічки, заховавши їх в подгибку бокового шва. Кінці шнура для стягування полотна залишаються зовні.
3
Якщо ваш тюль має фестони край або іншим чином оброблений по низу полотна, то він не вимагає подальшої обработкі.Еслі край ніяк не опрацьовано, то вам необхідно підвернути тканина 2 рази по 3-5 см і прошити. Ширина відстрочки найчастіше залежить від дизайну тканини. Чим більше візерунок або товщина тканини, тим зазвичай ширше подгибка низу. Ваш тюль готовий! Стягніть його шторної тасьмою до необхідного розміру. Нехай він прикрасить ваш будинок і порадує близьких людей.
Корисна порада
У деяких випадках, коли потрібно зафіксувати форму тканини і не дати їй вільно майоріти, в шов нижньої подгибки тюлю вставляють спеціальні обважнювачі. Їх можна придбати в швейних магазинах або виготовити самим. Обважнювачі являють собою окремі важки, які прикріплюються рівномірно по низу тканини або важкий шнур, призначений для протягування по низу вироби всередині подгибки.