Як виростити міцелій гливи. Як вращіват міцелея вещінка.

Вирощування незвичайно корисною і смачною гливи (лат. Pleurotus) в домашніх або промислових умовах стає легко здійсненним, якщо дотримуватися певних правил технології вирощування цих грибів.
Вам знадобиться
  • - солома, лузга соняшника або тирсу
  • - міцелій
Інструкція
1
Щоб виростити міцелій гливи , забезпечте в приміщенні, де будуть рости гриби потрібні параметри температури, освітленості і вологості. На відміну від печериць, глива не так вимоглива до точного дотримання цих характеристик, але все ж оптимальне їх поєднання дозволить отримати більший урожай.
2
Підготуйте субстрат, яким може бути солома, лузга соняшника або тирсу. Подрібніть субстрат до розмірів 2-5 см за допомогою промислового подрібнювача. У домашніх умовах це можна зробити сокирою. Вирощувати гриби можна і на неподрібненому субстраті, але в цьому випадку збільшується час пророщення.
3
Тепер проведіть термічну обробку субстрату. Для цього солому укладіть в мішки (можна поліпропіленові) і опустіть їх в нагріту до 70? С воду. Щоб мішки були повністю покриті водою, поставте на них гніт. Витримайте мішки з субстратом в гарячій воді протягом 3 годин, після чого підвісьте їх на 12-15 годин для того, щоб стекли надлишки води, і охолов субстрат.
4
Наступний етап є дуже важливим, якщо ви хочете правильно виростити міцелій гливи і отримати хороший урожай. Перед засівом міцелію продезінфікуйте весь посуд, яку плануєте використовувати, а також рукавички, в яких будете працювати. Дезінфекцію проводите з використанням розчину формаліну. Температура субстрату перед засівом повинна бути менше 30? С.
5
Відірвіть частина міцелію і рівномірно змішайте з субстратом в пропорціях 300 грам міцелію на 10 кг зволоженого субстрату. Укладіть засіяний субстрат в поліетиленовий мішок і щільно зав'яжіть його. Для того щоб стекла зайва вода, зробіть внизу кожного мішка з двох сторін отвору. В іншому випадку ваш субстрат може загнити. Упаковані мішки з субстратом, засіяному міцелієм гливи , помістіть в інкубатор, в якому підтримується температура від 18 до 22? С.
6
Під час інкубаційного періоду, який триває 14-20 днів, температура повинна бути стабільною, вологість 70-80%, освітлення не потрібно. Через 3-4 дні після висіву міцелію зробіть з обох сторін мішка в шаховому порядку на рівній відстані один від одного 5-6 вертикальних прорізів: через ці отвори будуть проростати гриби і вони не повинні заважати один одному. Через 2-3 тижні ви зможете вже збирати перший урожай.