Як порахувати прибуток підприємства.

Оскільки розрахунок прибутку підприємства відноситься до управлінського обліку, а той у свою чергу ніким не регламентовано, то такий підрахунок формується виходячи з потреби менеджменту окремого підприємства . У кожної компанії може бути свій спосіб підрахунку прибутку.
Інструкція
1
Залежно від сфери діяльності порахувати прибуток підприємства може бути легше чи складніше. Так, якщо підприємство займається торгівлею, то підрахунок прибутку для нього буде легше, ніж для промислового підприємства . Універсальний підрахунок можна провести шляхом обліку кількості активів на початок і кінець звітного періоду. Для цього вам необхідно окремо підрахувати різні види активів. По-перше, це матеріальні цінності. До них відносяться матеріали не беруть участь у виробництві готової продукції, наприклад, обладнання та офісна техніка. Цей актив можна порахувати як різниця між надходженням на підприємство матеріалів та їх списання.
2
Далі вважається сировина, тобто матеріали, необхідні для безпосереднього виробництва готової продукції. Вважається шляхом зняття залишків зі складів і виробництва. Порахуйте готову продукцію, гроші в касі та на банківському рахунку фірми. Це основні джерела прибутку підприємства .
3
Крім цього, важливо не забути про гроші в касі або на рахунку фірм, які є вашими партнерами, видані вами кредити, підзвітні гроші і борги покупців. Тут же, щоб порахувати прибуток підприємства , варто врахувати і такий актив, як борги постачальникам.
4
Отже, після обліку та порівняння всіх активів на початок і кінець періоду, ви отримуєте загальну прибуток підприємства . Але не завжди розрахунок на цьому закінчується, іноді нам потрібно дізнатися балансову, валову, податкову або чисту прибуток підприємства . Найчастіше менеджерів і акціонерів підприємства цікавить саме чиста прибуток. Розраховується вона шляхом вирахування з балансового прибутку, яка є сумарною прибуток ю підприємства , отриманої за період від усіх видів діяльності підприємства , зафіксованої в бухгалтерському балансі, податків, зборів, відрахувань та інших обов'язкових платежів до бюджету.