Як зняти напругу шиї.

При постійному і тривалій напрузі м'язів шиї , обезвоживаются і стоншуються хрящові диски. Їх зближення може привести до затискання нервових корінців, і в результаті - до сильного болю. Зняти напруга шиї допоможуть спеціальні вправи.
Інструкція
1
Якщо патологічні зміни в області шиї є не надто серйозними, їх усуненню допоможе комплекс спеціальних вправ. Виконувати їх треба, сидячи або стоячи, кілька разів на день. Під час вправ постарайтеся дихати рівно і глибоко. Зітхнувши глибоко, давите долонею на лоб, напружуючи при цьому м'язи шиї . Приберіть руку, розслабтеся, і упустите голову на груди.
2
Сядьте так, щоб голову і плечі тримати прямо. Поверніть голову 5 раз в одну сторону і 5 в іншу.
3
Однією рукою тисніть долонею в області скроні, створюючи опір, після чого постарайтеся розслабити м'язи шиї . Повторюйте ті ж вправи іншою рукою. Робіть це по 3 рази протягом 10 секунд.
4
Зімкніть в замок руки, зробивши вдих, натиснете руками на потилицю. Руки опустіть і розслабтеся.
5
Опустіть голову на груди. Постарайтеся розслабити м'язи шиї . Робіть руху підборіддям в області ключиці, схожі на рухи кішки, вилизує шерсть. Повторюйте 10 разів з кожного боку.
6
Закиньте голову назад. Розслабте м'язи шиї та обличчя. Постарайтеся за допомогою потилиці «розтирати» нижню частину шиї . Повторюйте вправи 20 разів.
7
При шийному остеохондрозі, що є однією з причин напруги в шиї, не рекомендується робити головою обертальні рухи.
8
Зняти напруга шиї можна, використовуючи точковий масаж. Краще довіритися досвідченому фахівцеві, який знає, на які точки треба натискати, і з якою силою це робити.
9
Шия - область, через яку проходить спинний мозок, хребетна і сонна артерії. Усередині шиї є лімфатичні судини, нервові корінці, там знаходиться щитовидна залоза і гортань. Якщо відбувається збій в якомусь із цих органів, починаються різні патологічні синдроми у вигляді головного болю, дзвону у вухах або болю в області шиї . Щоб уникнути таких наслідків, потрібно оздоровити весь організм. Приймайте вітаміни, плавайте, більше бувайте на повітрі, і ведіть здоровий спосіб життя.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Id0F1mh-2Wg