Як позбутися від попелиці на рослинах.

Тля часто вражає не тільки садові, але і кімнатні рослини. На сьогоднішній день існують різні методи боротьби зі шкідником. Для цього існує ряд хімічних препаратів, але в умовах квартири краще віддати перевагу більш безпечним народним методам.
Вам знадобиться
 • - садовий вар
 • - вапно
 • - розчин карбофосу
 • - часник
 • - тютюн або махорка
 • - деревна зола
 • - чистотіл
Інструкція
1
Тільки комплексний підхід, що включає профілактику і боротьбу з шкідником, дозволить позбавитися від попелиці на рослинах. Видаліть зі стовбурів відшарувалася кору, обробіть всі тріщини та пошкодження садовим варом і побілити стовбури розчином вапна.
2
До розпускання бруньок і початку вегетації обприскати дерева і чагарники розчином карбофосу, в концентрації 75-100 г сухої речовини на 10 літрів води.
3
Приберіть з ділянки все не перепріли за зиму рослинні залишки, бур'ян.
4
Щоб уникнути появи попелиці на кімнатних рослинах, регулярно оглядайте листя, видаляйте сухі частини рослин, періодично мийте їх під проточною водою або обприскуйте з пульверизатора.
5
Для боротьби зі шкідником можна використовувати препарати: Актара, Актеллік, Фитоверм, Інта-Вир, Децис і т.д., але не забувайте, що комаха легко звикає до препаратів, тому їх не слід використовувати частіше 2-3 раз за сезон.
6
Не менш ефективно позбутися попелиці на рослинах допомагають народні засоби, наприклад, настої і відвари різних трав. Саме їх краще віддати перевагу в період активного росту рослин, оскільки вони не тільки дозволять знищити шкідника, але й не принесуть шкоди корисним комахам. Найчастіше використовують такі розчини: Часниковий настій. Подрібнені зубки часнику (100 г) залийте 3 літрами води і дайте настоятися 3:00, потім розбавте вдвічі і обприскати рослини свіжим розчином.
7
Тютюновий настій. На 10 літрів води візьміть 400 г махорки, або тютюну, і 40 г мила, прокип'ятіть 30 хвилин, охолодіть, процідіть і обприскати рослини.
8
Деревна зола. Необхідно настояти 2 ст. деревної золи в 10 літрах води, додати 40-50 г мила і обприскати рослини.
9
Відвар чистотілу. Свіжі (300-400 г) або сухі (100 г) рослини залити 1 літром води і настояти протягом доби. Отриманий настій прокип'ятити 30 хвилин, процідити і використовувати для обприскування.
10
Крім описаних вище засобів можна використовувати настої листя помідора, картоплі, кульбаби, тагетиса, цибулиння і.т.д.
Роль кімнатних рослин велика: вони є не тільки прикрасою квартири, але і генераторами кисню. Але найчастіше наших «зелених друзів» атакують дрібні комахи - попелиці, що змушує шукати способи усунення цих шкідників.
Вам знадобиться
 • - зола;
 • - дігтярне мило;
 • - лушпиння цибулі або часнику;
 • - чистотіл;
 • - цитрусові кірки ;
 • - махорка або тютюн;
 • - коріння або листя кульбаби.
Інструкція
1
Щоб позбутися попелиці на кімнатних кольорах, використовуйте інсектицидні препарати, такі як інтавір, Неорон, Арріво, Актара і багато інших, вибір цих хімічних препаратів дуже великий . Якщо є сильно уражені листя, то їх краще видалити. Обробку проводите, дотримуючись інструкції, що додається до хімікату. Найчастіше через певну кількість днів буде потрібно повторне застосування препарату, більше 3-4 разів застосовувати один і той же хімікат не слід, тому що вижили особини здатні давати потомство, стійке до дії хімікату.
2
Використання хімічних препаратів в закритому приміщенні несприятливо впливає на здоров'я, як домашніх тварин, так і самої людини, тому народні кошти є гарною альтернативою. Залийте 700-800 грам золи 10 літрами окропу і залиште настоюватися протягом доби, після нашаткуйте дігтярне мило і додайте в цей розчин, потім можете обприскувати рослину.
3
Позбутися від попелиці на кімнатних кольорах можна за допомогою настою лушпиння цибулі або часнику: заваріть лушпиння окропом, дайте розчину настоятися і охолонути, після чого обприскуйте заражене рослина. Повторювати обробку слід три рази через кожні 7 днів.
4
300 грам свіжого чистотілу (вся рослина з квітками) або 100 грам сухого залийте літром окропу і настоюйте 36 годин, після обприскуйте кімнатна квітка.
5
200 грам цитрусових кірочок залийте літром окропу, залиште на 3 доби в теплому місці, потім обприскуйте.
6
Поставте поруч із зараженим попелиць рослиною пеларгонію запашну, і через кілька днів шкідники зникнуть.
7
40 грам махорки, тютюну настоюйте протягом 2-х діб в літрі води, після розведіть розчин ще літром води і застосовуйте.
8
Дрібно нарізану цибулину залийте окропом і настоюйте 6-7 годин. Потім розчин процідіть і використовуйте.
9
300 грам коренів або листя кульбаби залийте 10 літрами води і настоюйте 2 години, проціджують і обприскуйте.
Зверніть увагу
Рослини після нападу попелиці втрачають декоративність, покриваються липкими виділеннями і сажистий грибком. Так як же вбити тлю? Позбутися від попелиці ви можете будь-яким з нижче перерахованих способів. Способи боротьби з попелиць: У разі незначного ураження рослини попелиць може допомогти регулярне купання під душем або обрізка найбільш заселених частин рослини.
Корисна порада
Тля - на англ. «Aphid» - найпоширеніший шкідник кімнатних рослин. Це дуже дрібні комахи зеленого, бурого або чорного кольору, який залежить від виду. Живе тля колоніями і дуже швидко розмножується, тому, якщо її не знищувати, то вона покриє всю рослину і перейде на інше. Рослини, на яких живе тля, повільно ростуть. У них викривляються стебла, закручуються листя. Існують кілька способів боротьби з попелиць