Як побороти страх на сцені.

Щоб стати професійним і впевненим оратором, потрібно готуватися, розвиватися і постійно тренуватися. Причому найчастіше головна проблема для початківця спікера полягає в боязні виступу на сцені . Для того щоб впоратися з цією проблемою, необхідно розвивати в собі багато особисті якості, наприклад, впевненість в собі або почуття гумору. Використовуючи наступні поради, ви незабаром зможете з легкістю виступати перед будь-якою аудиторією.
Інструкція
1
Спершу спробуйте поритися в своїй пам'яті, можливо, що вам вже доводилося виступати на сцені в школі або в таборі, брати участь в різноманітних конкурсах або концертах. Згадайте те, що ви відчували тоді. Швидше за все, ви також боялися і сіпалися. Але ці події вже давно закінчилися, ви живі, чи не покриті ганьбою і успішно влаштувалися в житті. Значить, не варто впадати у відчай, адже все не так погано, як вам здається.
2
Ще один відмінний спосіб побороти страх перед сценою підходить для тих людей, хто здобув вищу освіту - згадайте, як ви захищали диплом. В аудиторії було досить багато людей, викладачі намагалися засипати вас важкими питаннями, але ви успішно впоралися і з цим. Якщо ваше керівництво пропонує вам виступити або представити презентацію, то значить, що вони визнають вашу здатність зробити це.
3
Ретельно розберіться з матеріалом, який вам необхідно представити. Підготуйте ваш доповідь не тільки на папері, але і тренуйте його прочитання, розставте необхідні наголоси, добийтеся максимально правильної дикції і вимови. Хороший спосіб побороти страх виступу - представити ваш доповідь перед близькими людьми. Вони зможуть вказати ваші слабкі місця, чимось допомогти. Кілька разів відрепетируйте свій виступ від початку до кінця і, коли потрібно буде встати і розповідати, у вас включиться програма, по якій ви будете діяти. Ні в якому разі не захоплюйтеся записами, інакше якщо ви розпишіть свою промову надто докладно, то виступ перетворитися на просте читання вголос.
4
Набагато краще буде, якщо на листок ви запишіть лише кілька тез або схему вашого виступу. Наприклад, перерахуйте назви основних питань, напишіть необхідні цифри, а далі відобразите схему. Таким чином, ви не втратите нитку виступу і завжди зможете знайти потрібні вам статистичні дані.