Як тренувати мова. за місяць змінити свою промову.

Сьогодні досить складно знайти людину, наділеного відмінною дикцією і промовою . Небагато володіють приємним голосом і вмінням вимовляти слова ясно і розбірливо, але й вони не використовують свій голос і різноманітні засоби посилення впливу на аудиторію. Не варто зневірятися, адже розвинути мова досить просто. Головна умова - це постійна практика.
Інструкція
1
Починати потрібно з розминки, а в нашому випадку - з ввідних вправ. Тому знайдіть вільне приміщення, в якому ніщо не буде заважати або утрудняти вас. Кожна вправа розрахована на 5-10 хвилин.
2
Тренування видиху. Займіть таке положення: ноги на ширині плечей, руки - на поясі. Набравши в легені достатній об'єм повітря, зробіть повільний видих, причому губи необхідно щільно стиснути, але залишаючи невеликий отвір так, щоб ви відчули опір повітря. У процесі ви можете промовляти різні вірші. Також дане вправу можна виконувати в поєднанні з присіданнями, бігом або просто ходьбою.
3
Тренування вдиху. Нахилившись вперед, зробіть вдих (спину необхідно тримати максимально прямий), потім, повертаючись у вихідне положення, повільно видихайте повітря і тягніть звук «гим-м-м-м». Після цієї вправи потрібно виконати ще одне: закривши рот, вдихайте повітря через ніс, максимально розширюючи ніздрі, а видихаючи - клацайте по ним вказівними пальцями.
4
Тренування мови і губ. Для тренування верхньої губи по черзі вимовляєте наступні звуки «ГОЛ», «ВН», «ВЛ», а для нижньої - «БЗ», «ГЗ», «ВЗ». Постарайтеся надати вашому мови форму лопати, а потім, поклавши його на нижню губу, вимовляєте «І», «Е».
5
Виконавши всі перераховані вище вправи, ви можете переходити до розвитку дикції. Наступні вправи націлені на усунення різноманітних похибок при вимові слів.
6
Відкиньте голову назад, а підборіддя утримуйте в певному положенні, потім вимовляєте «МАЙ», «ВАЙ», «БАЙ», і так далі. На звуці «Й» необхідно повертати голову у вихідне положення.
7
Відкинувши голову трохи назад, «прополощіть» рот повітрям, промовляючи звук «М», але при цьому намагайтеся не висувати нижню щелепу. Спробуйте позіхнути із закритим ротом.
8
Встав прямо, повільно видихайте повітря з легенів і вимовляєте «ССССС ...», «шшшш ...», «РРРР ...», «РЬРЬРЬ ...», «жжжж ...». Затисніть рукою ніс і прочитайте текст, в якому досить багато букв «Н» і «М».
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=OEdQ338tFu8