Як вибрати порося.

Від того, наскільки правильно будуть обрані поросята, залежатиме їхній ріст і прибуток господаря. Найбільш добре ростуть тварини весняного опоросу. На осінніх поросят піде набагато більше корму і часу для досягнення промислової стиглості. Якщо тварини беруться на плем'я, найбільш оптимальний варіант - це чистокровні породи. Для відгодівлі краще брати помісь, так як вони більш міцні і менше схильні до захворювань.
Вам знадобиться
  • -дерев'яні ящики для перевезення;
  • -солома або сіно для підстилки.
Інструкція
1
Якщо поросята купуються на плем'я, найкраще покупку зробити в племінному господарстві, де гарантована їх чистокровність і виключені споріднені спаровування, які мають місце на приватних подвір'ях. Дуже добре підходять на плем'я породи: ландрас, велика біла та в'єтнамська вислобрюхая, яка набирає все більшої популярності через швидке зростання і переважного травоїдного раціону.
2
Свиноматка великої білої породи приносить від 12 до 16 поросят по 2-3 рази на рік, що в кілька разів виправдовує її зміст. При виборі необхідно враховувати, що чистокровні поросята слабші і схильні до захворювань на відміну від помісі.
3
Купувати поросят потрібно двомісячних. Якщо тварин рано отсаживают від свиноматки, вони гірше ростуть і до того ж не вміють самостійно їсти, а зміна раціону харчування може викликати розлад шлунка, від якого найчастіше і гинуть покупні поросята.
4
Перед покупкою уважно огляньте поросяти . У здорової тварини повинні бути чисті, блискучі оченята, хвостик гачком. Також про те, що порося здоровий, свідчить його рухливість і гучний вереск, якщо його беруть на руки.
5
Найбільш добре ростуть поросята з довгим тулубом і з високими ніжками. Тому потрібно уважно оглянути тварину. Навіть від одного опоросу в однієї свиноматки можуть бути різні поросята, особливо якщо послід був численним, і сильніші тварини завжди були біля самих молочних передніх сосків. Це надалі істотно вплине на їх ріст.
6
У чистокровних ландрас вуха закривають очі, і голова з тулубом знаходиться практично рівно. Саме тулуб довге, ноги високі. Якщо очі не закриті вухами, і між головою і тулубом є виїмка, а вам кажуть що це чистокровки, не вірте. Це, в кращому випадку, помісь і на плем'я не надто годиться.
7
Якщо порося млявий, хвіст висить вниз і мокрий, від покупки краще відмовитися, так як у нього явне розлад шлунка і як вже писалося вище - це найбільш часта причина загибелі маленьких поросят.
8
Плануючи вести сальний відгодівлю, потрібно купувати поросят на коротких ніжках, товстеньких і кругленьких. Сальні породи швидко припиняють своє зростання і починають набирати вагу і жир.