Як зробити гачок. Як зробити в'язальний крючек.

Кожна рукодільниця стикалася з цим: не підібрати в'язальний гачок, відповідний для роботи. Втомилися мучитися, розшукуючи його в магазинах? Може, спробувати зробити його самостійно?
Вам знадобиться
  • Дерев'яні заготовки (можна використовувати палички від цукрової вати або палички з суші-ресторану), гострий ніж, наждачний папір (краще різної зернистості), тонка металева пилка для нігтів, лак по дереву.
Інструкція
1
Візьміть обрану вами паличку-заготовку і гострим ножем зріжте невелика кількість деревини у самого краю. Найважливіше ні форма самого гачка, а діаметр його заснування і відстань, де починається плоска частина (характеристики, що визначаються номером). Найкраще мати під рукою такий гачок, двійника якого ви хочете отримати. Отже, пров'яжіть гачком-зразком кілька петель і заміряйте відстань, де починається плоска частина гачка.
2
Перенесіть заміряне відстань на заготівлю та зробіть позначку в тому місці, де повинен починатися сам гачок. Тепер акуратно заточите заготовку. Робоча поверхня вашого гачка повинна мати круглу форму, ручка, яку ви будете тримати в пальцях, може мати будь-яку іншу форму на ваш вибір. Тут головне, щоб було потім зручно працювати. Обробіть поверхню наждачним папером, щоб згладити шорсткості.
3
Виріжте гачок, грунтуючись на розмірах гачка, взятого за зразок. За бажанням, поглиблення можна зробити більше або менше. Грунтується на тому, як вам буде зручніше працювати в дальнейшем.Внутреннюю поверхню гачка відшліфуйте тонкої наждачним папером і тонкої плоскої пилянням для нігтів. На внутрішній поверхні не повинно бути ніяких шорсткостей. Готовий виріб покрийте прозорим лаком і дайте обсохнути. Гачок готовий!
Корисна порада
Якщо хочете створити неповторний виріб - ручку дерев'яної заготовки можна зробити неправильної форми або прикрасити різьбленням і малюнком.