Як садити буряк.

Буряк добре росте на родючих суглинистих грунтах. Вона чуйна на часті поливи в посушливу погоду, підгодівлю магнієвими добривами та органікою. Щоб виростити хороший урожай буряків в середній смузі - її можна садити насінням в грунт, в умовах північного заходу - через розсаду.
Вам знадобиться
  • - Грунт;
  • - Добрива;
  • - Насіння;
  • - Вода;
  • - Лопата;
  • - Лейка.
Інструкція
1
Підготуйте в березні-квітні ящики для вирощування бурякової розсади. Для їх наповнення змішайте рівні пропорції перегною і садової землі. При бажанні можна користуватися землею, придбаної у квітковому магазині. Внизу ємності неодмінно зробіть кілька отворів - вони захистять сходи від надмірної вологості при поливі.
2
проростити насіння. Для цих цілей можна вжити звичайну марлю, складену в декілька шарів. Намочіть її, злегка відіжміть, на половину покладіть насіння буряка, іншою частиною прикрийте. Покладіть на блюдце і приберіть на кілька днів у тепле темне місце. Обов'язково перевіряйте, чи не проклюнулися чи насіння.
3
Полийте грунт для розсади, вміщену в спеціальні ємності, і дайте їй постояти 1-2 години. Намалюйте борозенки на відстані в 3-4 см один від одного. Висаджуйте насіння буряка в шаховому порядку. Намагайтеся не загущать посадки. Як і дорослим рослинам, розсаді необхідне світло і запас поживних речовин.
4
Перекопайте грядки, на які збираєтеся висаджувати бурякову розсаду. Якщо з осені не заправили грунт органічними добривами - саме час зробити це зараз. Тільки не вносите свіжий гній - нормальної якості коренеплодів в цьому випадку отримати не вдасться. Краще віддати перевагу компостній землі. Обов'язково додайте до неї подвійний суперфосфат з розрахунку 4-5 г на 1 кв.м. грядки. Закладіть його на глибину штиря лопати. Відзначте на грядці лунки, їх розташування залежить від обраного вами сорти буряка. Якщо він - среднеплодний, висаджуйте на відстані 15-20 см. Для великоплідних сортів - відстань слід збільшити.
5
Поливайте, прополювати, рихлите буряк . Раз на 10 днів має сенс підживлювати рослини органічними добривами (гнойова жижа або розчин зброджених бур'янів) і мікроелементами. Ця городня культура чуйна і на внесення деревної золи.