Як відрізнити сапфір від підробки. Як відрізнити справжній сапфір від підробки.

Сапфір - коштовний камінь, але все ж дещо поступається алмазам. Має дивовижний блакитний або фіолетовий колір з сильним блиском. Але все частіше його стали підробляти, притому настільки якісно, що відрізнити фальшивий камінь від справжнього дуже складно. Є лише кілька відмінних особливостей, на які і варто орієнтуватися при покупці.
Інструкція
1
Сапфір - твердий камінь, що не піддається механічній дії. Відрізнити його від підробки можна за допомогою металевого загостреного предмета. Спробуйте злегка подряпати мінерал, швидше за все, у вас нічого не вийде. Якщо ж подряпина з'явилася, то не може бути й сумнівів, що у вас в руках підробка. Але краще проводите експеримент на непомітній ділянці виробу.
2
В природних каменях видно вкраплення, найчастіше структура неоднорідна. Уважно огляньте сапфір при яскравому світлі. Якщо ви помітили неоднорідність каменю, то можна судити про його природне походження. Але виробники підробок теж знають цю особливість, тому стали зустрічатися натуральний камені, підроблені під сапфір, зазвичай це турмалін і ціанід.
3
Купуйте камінь тільки в перевірених магазинах, які не мають «чорних» плям на своїй репутації. Не забудьте вивчити всі сертифікати. Особливих відмінних візуальних особливостей у сапфіра немає. Звичайному покупцеві дуже складно визначити його автентичність. Цим і користуються виробники і майстерно підробляють дорогою камінчик.
4
Відрізнити звичайне «скло» від справжнього каменю зможе досвідчений ювелір, який не зацікавлений у продажу. Він перегляне камінь під збільшувальним приладом, також перевірить заломлення світла. Але це ще не все, професіонал опустить мінерал в спеціальну рідину, в якій справжній сапфір потоне, на відміну від його підробок, що мають меншу вагу. Так як покупка дуже дорога, краще запросіть з собою ювеліра, відправляючись за сапфіром. Допомога фахівця обійдеться вам в копійки в порівнянні з вартістю каменю.
Корисна порада
Тільки справжній сапфір володіє магічними та лікувальними властивостями, про які можна говорити нескінченно. Прийнято вважати, що камінь приносить не тільки щастя, а й убезпечує від псування і наклепу.
Натуральний сапфір має неоднорідну структуру з помітними включеннями. У ньому немає бульбашок газу, а його твердість схожа з твердістю алмазу. Якісний натуральний камінь коштує від кількасот до кількох тисяч доларів за карат.
Інструкція
1
Відрізнити натуральний сапфір від штучного непосвяченому у всі тонкощі видобутку та обробки людині буває непросто. Однак існують певні ознаки, характерні для натуральних каменів, які може визначити навіть недосвідчений покупець. Але якщо ви плануєте придбати дорогу ювелірну прикрасу, то краще перед покупкою показати виріб фахівця.
2
Сапфір - це дорогоцінний камінь, колір якого варіюється від безбарвного до фіолетового, і лише рідкісний натуральний камінь не змінює свій колір при штучному освітленні. Тому на камінь треба поглянути спочатку при денному світлі, а потім при світлі звичайної електричної лампи. Ненатуральний камінь змінить своє забарвлення. Справжній кашмірський сапфір має своєрідний бархатистий волошковий відтінок. Бірманські камені і цейлонські самоцвіти відрізняються так званим «шовком». Йдеться про голкоподібних волокнах, які, перетинаючись, утворюють кут в 60 °. І це можна побачити, якщо озброїтися лупою.
3
Тепер уважно розгляньте камінь на предмет включень і бульбашок газу. Штучний камінь, як правило, більш красивий, у нього однорідна структура з домішкою бульбашок газу. Натуральний сапфір мало схильний дефектів, але в той же час в ньому виявляються помітні включення.
4
Однак у продажу нерідко зустрічаються і композитні ювелірні камені, що складаються з двох і більше частин - дуплетів. У верхній частині такого виробу може перебувати справжній сапфір, а в нижній дешевий штучний або природний камінь. Погляньте на камінь через лупу: вона дозволить виявити лінію з'єднання двох частин.
5
Сапфір дуже легко сплутати з танзанитом і синьою шпінелью. Щоб цього не сталося, потрібно озброїтися спеціальним приладом для вимірювання заломлення світла - рефрактометром. Танзанит має індекс рефракції 1,7, шпінель - 1,72, а ось справжній сапфір володіє значно більшим показником - 1,76-1,77. До того ж синя шпінель має занадто темний колір і її можна сплутати тільки з сапфіром низької якості, а у танзаніта є легкий червонуватий відтінок.
6
Відрізнити натуральний сапфір від штучного допоможе показник твердості натурального каменю. Він всього лише на одну одиницю відстає від алмазу, тому краї каменя будуть гострими і рівними. А якщо ви проведете по натуральному каменю чимось твердим, то на його поверхні не залишиться і сліду. Бажано використовувати для цих цілей камінь з твердістю 8,5 за шкалою Мосса. Якісний натуральний сапфір може коштувати сотні і навіть тисячі доларів за карат, і при покупці вам зобов'язані видати сертифікат на камінь.