Як змішувати ефірні масла.

Існує величезна кількість ефірних масел, близько 300 видів з них широко застосовуються в ароматерапії. До складу масел може входити більше 2000 компонентів, тому часто вони володіють відразу декількома лікувальними властивостями, проте ще більш корисні суміші, приготовлені з декількох різновидів масел. Для того, щоб правильно змішати ефірні масла і посилити їх дію, вам необхідно дотримуватися наступних правил.
Інструкція
1
Найголовніше правило приготування суміші - масла не можна використовувати в чистому вигляді, їх обов'язково необхідно розбавляти за допомогою масл-основ. Перед початком ваших експериментів бажано прочитати спеціалізовану літературу, щоб дізнатися, для чого використовуються певні масла і якими негативними ефектами вони володіють (наприклад, не викликають вони алергію). Потім необхідно дізнатися про те, які масла можна змішувати один з одним, щоб не нейтралізувати їх дію, а навпаки, отримати більш сильний лікувальний ефект.
2
Спочатку читання літератури з метою вивчення та запам'ятовування властивостей ароматів може здатися для вас занадто трудомістким заняттям. Але вже через кілька днів ви помітите, що змішування ефірних масел буде усе сильніше інересовать вас.
3
Для змішування декількох видів масел вам буде потрібно спеціальний посуд, зубочистка або будь-яка інша річ, придатна для перемішування. Щоб не забруднити отриману суміш, простежте за тим, щоб ваші інструменти містилися в чистоті. Пам'ятайте про основне правило: спочатку необхідно залити масло-основу і лише потім - ефірні масла . Найбільш ідеальна пропорція: на 100 грамів звичайного масла - приблизно 15-20 крапель ефірного. Перед змішуванням потрібно вимити руки і перевірити приміщення на наявність сторонніх запахів.
4
Спершу навчитеся готувати суміші по строгому рецептом. Створення нової суміші - це дуже творче заняття. Потрібно володіти достатнім практичним досвідом, щоб тонко відчувати аромати, вміти передбачати їх поведінку через час. Неправильне зміна співвідношення ефірних масел в суміші може зіпсувати аромат.
5
Щоб зберегти аромат одержуваної суміші, скористайтеся наступним правилом, яке широко використовується в парфумерії. Це розділення всіх ароматів на тони: низькі, середні і високі. Низькі - це найстійкіші аромати, середні - зв'язка між верхніми і нижніми, а високі - це ті аромати, які ми відчуваємо в першу чергу.
Моторне масло - рідина, яка забезпечує правильну роботу і довговічність служби вузлів і деталей двигуна автомобіля. Від правильного підбору масла залежить те, як довго ви зможете їздити, чи не згадуючи про складному механізмі під капотом.
Інструкція
1
Будь-яке моторне масло має ряд характеристик, виходячи з яких, і проводиться його підбір до конкретного автомобіля. Серед основних: типи моторів (дизель або бензин), в'язкість і склад масла. Виробниками масел і автомобілів не рекомендується змішувати різні марки моторних масел. Навіть в рамках одних і тих же властивостей в'язкості, масла можуть мати істотні відмінності у складі. Наприклад, деякі масла можуть містити миючі присадки, які можуть бути несумісні з компонентами масел інших виробників. В результаті змішування може статися розшарування обсягу масла, згортання несумісних компонентів, хімічні реакції, все це негативно позначиться на роботі двигуна і призведе до швидкої необхідності ремонту.
2
Якщо вам необхідно долити олії в двигун, а звичною марки під рукою не виявилося, дотримуйтесь наступних інструкцій. В першу чергу зверніть увагу на тип масла: синтетичне, напівсинтетичне і мінеральне. Перевагу віддайте тому типу, який був залитий в ваш двигун. Синтетику змішуйте з повністю синтетичним маслом, мінеральне - з мінеральним. Виняток становить напівсинтетичне масло. Фактично, це те ж мінеральне масло, але піддається додатковій обробці, завдяки чому покращилися його експлуатаційні характеристики. Напівсинтетичне масло краще заважати з мінеральним.
3
Другий важливий фактор - в'язкість. Її варто вибирати еквівалентно тій, яка вказана для масла, залитого в ваш мотор. Інші варіанти в цьому пункті не розглядаються, в'язкість повинна точно відповідати тій, що залита. Винятком з цього правила може бути лише в'язкість дешевих мінеральних масел для старих моторів. Змішавши два дешевих мінеральних масла різної в'язкості, і затока в старий двигун, гірше ви йому не зробите.
4
Наступний пункт - присадки. Для того щоб максимум убезпечити себе від несумісності елементів складу, вибирайте масло з мінімальною кількістю присадок. Миючі та інші присадки зазвичай вказуються на ємності з маслом. Вибирайте масло, на упаковці якого вказаний виробник, тип, в'язкість і не вказано жодних присадок.
Зверніть увагу
Уникайте змішування різних марок масел.
Корисна порада
- Заздалегідь купуйте масла з надлишком, для долівкі.- Коли настає момент, міняйте масло повністю, включаючи масляний фільтр.- Уважно, згідно інструкції підбирайте масло для вашого двигуна.