Як зв'язати спортивну шапку.

Зв'язати зручний спортивний шапочку - справа нехитра. При певній вправності і знанні деяких «секретів» зв'язати головний убір ви можете за один день. Саме ці секрети ми і розкриємо в нашій статті.
Інструкція
1
Спробуємо пов'язати шапочку найпростішим способом. Для цього вам будуть потрібні кругові спиці і близько 200 г будь пряжі на ваш вибір. Можна також скористатися набором з п'яти спиць.
2
Спочатку необхідно дізнатися розмір майбутньої шапочки. Виміряйте окружність голови, наклавши сантиметрову стрічку від чола до потилиці. При цьому важливо натягнути стрічку якомога тугіше. Слід пам'ятати, що мірки для різних моделей шапок для однієї людини будуть відрізнятися один від одного. Так як спортивна шапочка повинна щільно прилягати до голови, то при розрахунку необхідно відняти близько 5 см. Від розміру окружності голови.
3
Отже, наберіть на спиці 72 петлі. Розділіть петлі на чотири спиці, вийде по 18 петель на каждой.Теперь починаємо в'язати гумкою 2х2. Пров'яжіть приблизно 30 см.
4
А зараз почнемо збавляти кількість петель. Зазвичай починають збавляти петлі приблизно за 10 см до закінчення роботи. Існує багато варіантів скорочень петель, і всі вони залежать від форми шапочки.
5
У нашому випадку спочатку скоротимо петлі до 54. Особові ряди пров'язуємо лицьовими, як і колись, а виворітні в'яжемо по дві петлі разом.
6
У наступному ряду лицьові петлі в'яжемо над лицьовими, а виворітні над виворітними.
7
Далі скорочуємо кількість петель ще на 18, їх у нас стане 36. Тепер вже лицьові петлі пров'язуємо по дві разом. Виворітні в'яжемо також, як і колись.
8
Далі скорочуємо кількість петель до 18. Для цього весь ряд пров'язуємо разом по дві петлі лицьовій гладдю.
9
Ще одні ряд пров'яжіть лицьовими петлями.
10
Тепер скорочуємо петлі до 9 штук - в цьому ряду пров'язуємо по дві петлі разом лицьовими. Через залишилися петлі протягуємо голку з ниткою і закріплюємо.
Корисна порада
Перш ніж почати в'язати, особливо ретельно підбирайте колір пряжі, з якої буде пов'язаний головний убір. Адже шапочка не тільки повинна бути вам до лиця, а й гармоніювати з верхнім одягом. Спортивні шапочки краще в'язати з товстої вовняної пряжі спицями № 5 або 6. Така пряжа додасть шапочці щільність.
Спортивну шапочку , яка стане в нагоді в холодний зимовий день на лижній прогулянці, на ковзанці, зв'язати просто. Її можна зробити з якісної пряжі і з тим візерунком, який буде нравитса власникові, крім того, це обійдеться дешевше, ніж купувати готову. Одним словом, варто постаратися.
Вам знадобиться
  • - 50 г сірої пряжі;
  • - залишки жовтої пряжі;
  • - спиці № 3,75.
Інструкція
1
Візьміть пряжу з суміші бавовни (55%) з акрилом (45%), буде і тепло, і практично, і красиво. Зв'яжіть зразок на щільність в'язання: наберіть 20 петель і пров'яжіть 30 рядів лицьової гладдю (лицьовій ряд - лицьовими, виворітний - виворітними), у вас повинен вийти квадрат 10 на 10 см.
2
Наберіть на спиці 96 петель з пряжі сірого кольору і пров'яжіть гумкою (2 лицьових, 2 виворітних) дев'ять рядів, потім - лицьовій гладдю. У десятому ряду від гумки починайте виконувати малюнок-смайлик жовтої пряжею: пров'яжіть жовтої пряжею шість петель в середині полотна, в наступному ряду - вісім петель над шістьма (по дві петлі плюс ліворуч і праворуч), в третьому ряду пров'яжіть над останніми двома петлями з восьми по дві петлі плюс одна виступаюча ліворуч і праворуч, центральні шість петель пров'яжіть сірої пряжею.
3
Пров'язуйте в наступних четвертому, п'ятому, шостому і сьомому рядах по дві петлі жовтої пряжею ліворуч і праворуч від жовтих петель, надстраівая їх над останньою жовтої в попередньому ряду. У сьомому ряду додайте ще одну жовту петлю, вийде по три з кожного боку, але не поруч з двома, я через одну сіру (з правого боку - правіше, з лівого - лівіше). У восьмому ряду зв'яжіть по три жовтих петлі праворуч і ліворуч, розташувавши з над останньою в основній лінії, над сірою, і над жовтою, яка була пов'язана окремо від двох жовтих, через сіру.
4
Зв'яжіть в дев'ятому ряду по дві жовті петлі праворуч і ліворуч по основній лінії, розташувавши їх над трьома жовтими в попередньому ряду (над третьою жовтої праворуч по правій стороні і аналогічно зліва зв'яжіть сіру). У десятому ряду також зв'яжіть по дві жовті праворуч і ліворуч, над жовтими в попередньому ряду, зсунувши на одну петлю ліворуч з правого боку і направо - з лівої. У вас повинна вийти жовта дуга-смайлик.
5
Пров'яжіть чотири ряди сірої пряжею, потім вивяжіте оченята смайлика: перший ряд - дві жовтих петлі, другий, третій і четвертий - чотири жовтих петлі (по одній виступають ліворуч і праворуч над двома), п'ятий ряд - дві жовтих (рівно над двома в першому ряду). Залиште між "оченятами" відстань у шість сірих петель (по три направо і наліво від центру малюнка).
6
Почніть зменшення петель одночасно з початком виконання малюнка: в 13 ряді від гумки зменшіть 6 петель, провязав разом 3-4, 14-16, 31-32, 59-60, 75-78, 89-90 петлі. У 19 ряду від гумки зменшіть ще 6 петель, провязав разом 3-4, 17-18, 31-32, 61-62,74-75, 88-89 петлі. У 23 ряду збавте 7 петель, провязав разом 3-4, 15-16, 29-30, 44-45, 57-58, 69-70, 80-81 петлі.
7
Почніть формувати денце шапочки в 31 ряді від гумки. Пров'яжіть кожну 6 і 7 петлі лицьового ряду разом, потім зменшуйте, пров'язуючи убавленія в тому ж порядку в кожному особовому ряду (виходять доріжки). Коли залишиться 6 петель, пров'яжіть їх разом і закріпіть нитку. Зшийте шапочку , намочіть і висушіть.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=wK3a-52WpC8