Як вирощувати томати в теплиці.

Щоб отримати ранній урожай томатів, їх рекомендується вирощувати в теплицях. А в Північно-західному регіоні - це і зовсім вимушена необхідність, викликана нестійкою погодою. Конструкції теплиць краще ті, які передбачають провітрювання через знімні рами. Під час визрівання врожаю зайва волога може призвести до погіршення якості плодів.
Вам знадобиться
  • - Грунт;
  • - Добрива;
  • - Насіння;
  • - Вода;
  • - Лопата;
  • - Лейка.
Інструкція
1
Змішайте в рівних пропорціях компостну землю і землю, придбану в магазині. Рясно полийте, набийте нею ящики, призначені для розсади. Для посадки насіння підійдуть і літрові коробки з-під соку або молочних напоїв, з яких вирізана боковина. У донцеві кожної ємності передбачте зливний отвір, необхідне для дренажу. Посадіть замочені на добу насіння томатів. Догляд за сходами полягає в періодичних поливах через розсікач. Підгодовувати розсаду до пересадки в окремі стаканчики не треба.
2
Розсадіть рослини по окремих ємностей на стадії другого справжнього листка (не рахуючи сім'ядольних листків). Склад грунту може бути таким же. Але бажано при зволоженні землі внести по 10 мл розчину Ідеалу або будь-якого іншого гумінових добрив. Ні в якому разі не залишайте тільки що пікірувати розсаду під прямими сонячними променями - вона цього не любить. Доглядайте за нею, але надмірно поливати і рихлити землю не варто.
3
Підготуйте теплицю. Якщо за зиму у неї порвалась плівка або тріснуло скло - усуньте поломки. Внесіть по 3-4 кг перегною на кожний кв. м. ґрунту. Також закладіть по 3-4 г подвійного суперфосфату і 3-5 г калійних добрив. Висаджуйте розсаду томатів похило, так вона швидше приживеться. Робити це краще у вечірні години, коли сонце вже сховалося за горизонтом. Неодмінно полийте, використовуючи розсікач, і утрамбуйте грунт навколо кущів, щоб заповнити можливі порожнечі, що утворилися біля коріння.
4
Вбийте кілочки і прив'яжіть кожен кущ в декількох місцях. Уникайте робити вузли на стовбурах томатів, краще для прив'язки освоїти метод «петлі». Так ви заподієте менше шкоди рослинам. Поливайте 2-3 рази на тиждень. Намагайтеся лити воду під корінь, уникаючи попадання на листя. Регулярно провітрюйте теплицю, - застій вологи вкрай небажаний для томатів. Підгодуйте настоєм зброджених бур'янів або гноївкою. Також ця городня культура чуйна на обприскування концентрованим розчином мікроелементів. Коли томати почнуть плодоносити, формуйте навантаження на кущі, видаляючи зайвих пасинків і бутони. Щоб отримати дійсно хороший урожай томатів в теплиці, слід досконально дотримуватися агротехніку.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=3PNZKCMZhbI