Як зробити парусник.

Приходить весна, тане сніг, і починають дзвеніти струмочки. Щоб повернутися в дитинство, зробіть з вашими дітьми маленькі кораблики і запустити їх в далеке плавання.
Вам знадобиться
 • Вощеная коробка з-під молока
 • або одноразовий пінопластовий піднос
 • Ножиці
 • Паличка для суші
 • Лист паперу
 • Нитки
 • Пластилін
 • Гумові чоботи (опціонально)
Інструкція
1
Іграшкові кораблики можна зробити з чого завгодно. Коли ми були маленькими, ми пускали в вигляді корабликів навіть звичайні палички і сірники. І це не заважало їм плисти дуже швидко і радісно обганяти один друга.Но сьогодні ми буде робити справжні вітрильники.
2
Спочатку визначимося, з чого буде наше судно. Ми можемо зробити його з двох матеріалів, в залежності від того, який з них у вас під рукою. Перший варіант - виготовлення човна з молочної коробки. Обов'язково простежте, щоб пакет був вощений, щоб довго триматися у воді і не розмокати. Беремо коробку і розрізаємо її зверху донизу навпіл. Таким чином, в руках у нас виявляється дві половинки. Кожна половина коробки може бути окремою човном. Але наше завдання - зробити парусник. Для цього отставляем "звичайну" човен в сторону (її можна використовувати в разі пробоїни у нашого майбутнього вітрильника, про запас на ремонтні роботи) .Під другу половину нам потрібно встановити вітрило.
3
Парус робимо з аркуша паперу. Вирізаємо трикутник, і закріплюємо його на паличці для суші. Можна просто проткнути папір, а можна примотати папір нитками. Потім закріплюємо наш парус в центрі човна за допомогою пластиліну. Заодно і надаємо таким чином тяжкість нашому вітрильнику. Тепер можна запускати його в плавання.
4
Другий варіант виготовлення човна - це вирізати її з пінопластового підноса. Форму кораблика вибираєте самі, а потім так само, за допомогою пластиліну прикріплюєте готовий парус в центр човна. Хоча можна і просто увіткнути паличку в пінопласт, але краще все одно закріпити пластиліном і обважнювати наш вітрильник для більшої стійкості.
Зверніть увагу
Якщо струмків багато, і вони глибокі - не забудьте надіти гумові чоботи, щоб не промочити ноги.
Один з найбільш таємничих сувенірів - корабель у пляшці. Без знання спеціальних секретів неможливо зрозуміти, як великий і красивий вітрильник протиснувся крізь пляшкове горлечко. І вже зовсім неможливо уявити, що він був цілком зібраний всередині пляшки.
Вам знадобиться
 • - креслення корабля;
 • - матеріали;
 • - прозора пляшка.
Інструкція
1
Існує кілька основних способів помістити вітрильник в пляшку. Найпростіший, рекомендований для початківців моделістів, полягає у виборі таких розмірів корабля, щоб його корпус в зібраному стані проходив крізь пляшкове горлечко. Що стосується щогл, вітрил, вантових ниток, тобто маленька хитрість. Щогли закріплені в корпусі не жорстко, як у справжнього парусника, а на шарнірах. Це дозволяє проштовхнути корабель зі складеними щоглами в пляшку і вже потім розправити щогли і закріпити їх такелажем.
2
Схожий спосіб, але без шарнірів, полягає в тому, що до основи щогли прив'язується тонка волосінь, яка пропускається крізь корпус корабля і отвір для щогли. Принцип тут той же: вітрильник з лежачими щоглами поміщається в пляшку, після чого волосінь витягується, а щогла встає на своє місце. Якщо її додатково закріпити клеєм, то ніякі бурі кораблю не страшні.
3
Третій варіант - використовувати як вант не звичайні нитки, а проклеєні, жорсткі, на зразок соломинок. Сторонньому глядачеві про різницю не здогадатися, а складання такого корабля істотно простіше, ніж з використанням звичайних ниток.
4
Все це були способи, які передбачають, що корпус корабля проходить крізь горлечко в зібраному стані. Але по-справжньому цінуються ті кораблі в пляшках, які були зібрані прямо в ній. Природно, з використанням деяких секретів, наприклад, склеюваного з декількох частин корпусу. Місця склеек маскуються ватерлінією і надбудовами. Звичайно, збирати такий корабель - набагато більш копітка робота, ніж спорудити на столі макет з щоглами на шарнірах, і проштовхнути його в пляшку. Якщо на варіанти з корпусом за розмірами горлечка у професійних моделістів йде близько тижня, то справжні шедеври будуються до півроку.
5
Будівництво кораблів в пляшках - цікаве і захоплююче заняття, адже доводиться не тільки відточувати точність рухів і спритність пальців, але і вивчати будову вітрильних кораблів, назви частин такелажу, типи вітрильників, а значить розвивати свою ерудицію.
Зверніть увагу
Дешеві моделі в пляшках, що продаються в сувенірних лавках, як правило поміщаються в ємності через відпиляну денце, яке потім приклеюється.
Корисна порада
Не забувайте про заснування або підставці для вашого корабля. Хорошим рішенням може стати підфарбована в колір морської хвилі епоксидна смола, якій в процесі застигання можна надати форму морської гладі.